Миколаївську гімназію №48, зруйновану обстрілом, допоможуть відновити благодійники з США

  • 09:32
  • 15.05.2024
Знімок екрана 2024-05-13 231629

Миколаївська гімназія №48, котра була зруйнована російськими ракетами С-300, отримала шанс на друге життя. Відновленням освітнього закладу зацікавився американський благодійний фонда, заснований вихідцями з України.

Про це ідеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».

«Якщо говорити за заклади загальної середньої освіти, то слід зазначити, що більша половина була пошкоджена під час безпосереднього ведення бойових дій поруч з Миколаєвом – до нас долітали і ракети і «Гради». Значно пошкоджені у нас шість закладів», – зазначила начальниця управління освіти Миколаєва Ганна Личко.

Відновленням гімназії №48 зацікавилися за океаном. Благодійний фонд «Sweetanok», заснований представниками української діаспори в Сполучених Штатах Америки, розробляє необхідний проєкт.

Співзасновник фонду Кирило Олійник окреслив три основні складові, котрі має проєкт відбудови: безпека, поглиблений аграрний та екологічний напрямок, а також енергоефективність.

«Ми всі знаємо, де ми зараз знаходимось, війна ще не закінчилася. Школа матиме найбільше бомбосховище з усіх шкіл, які я знаю. Миколаїв, це, мабуть, зернова столиця України. Тому ми хочемо виховати покоління людей, які будуть відновлювати аграрну промисловість. Ми сподіваємося, що за нашим проєктом ми зможемо досягти найвищого рівня енергоефективності», – розповів Кирило Олійник.

Відновлення 48-ї гімназії має важливе значення для міста. За кількістю учнів школа фактично була найбільшим закладом загальної середньої освіти Миколаєва.

«Тут до війни навчалася майже тисяча дітей. Зараз ми плануємо, що це буде молодша та середня школа для більш ніж 1300 дітей. Для відновлення життя в Корабельному районі необхідно відбудовувати цю школу. Якщо цього не зробити, то молоді сім’ї з дітьми шкільного віку будуть виїжджати звідси», – додав головний архітектор Миколаєва Євген Поляков.

Педагоги зазначають – учні з нетерпінням чекають моменту повернення за парти і в жодному разі не хочуть змінювати рідну школу.

«Скільки б не хвалили онлайн-навчання, найголовнішим є саме спілкування між дітьми. Воно дає змогу відчути, що розповідає вчитель. Через екран неможливо відчути, зрозуміла дитина матеріал, чи ні. Особливо зараз діти потребують спілкування, підтримки, емпатії», – поділилась в.о. директора гімназії №48 Оксана Казаковцева.

Новини

27 травня 2024
26 травня 2024