У Миколаївській ОВА заявили про посилену підготовку шкіл на Миколаївщині до відкриття 1 вересня – більшість закладів працюватимуть в декілька змін

  • 10:33
  • 24.04.2024
354e0fd0ea032be48d6ae816ab6af927.i999x999x670

Директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська заявила, що наразі робиться все можливе, щоб з 1 вересня у Миколаєві та області школи запрацювали в офлайн режимі, однак все залежатиме від безпекової ситуації та готовності укриттів.

Про це вона розповіла під час свого брифінгу 23 квітня.

— Основна наша діяльність сьогодні спрямована саме на те, щоб максимально запустити процес навчання на всій території Миколаївської області саме офлайн, – заявила вона.

За її словами, наразі в очному режимі працює 71 заклад освіти, ще 124 школи працюють у змішаному форматі та 253 - в дистанційному. Це повʼязано з тим, що не на всіх територіях поки що небезпечно. Зокрема для запуску закладів ремонтують укриття, запускають харчоблоки, проводяться опитування батьків, щоб вони визначились, чи повертаються вони з-за кордону до Миколаївщини на офлайн навчання, чи продовжують навчатись дистанційно.

— На сьогодні Міністерство розробило три політики вибору форми навчання: перше - це коли заклад працює в звичайному, традиційному режимі, повністю офлайн, заклад зі змішаною формою навчання і заклади, де буде передбачена дистанційна форма освіти. Таких в нас передбачено пʼять шкіл. Такі школи можуть мати не менше 105 осіб і в класах повинно бути не менше 15 осіб, якщо набирається така кількість, то тоді реєструється такий заклад і діти отримуватимуть навчання саме дистанційне, – заявила Веліховська.

Також директорка департаменту освіти зазначила, що більшість закладів Миколаєва та області перейдуть на дві-три зміни, щоб всі учні та персонал, перебуваючи у будівлі при необхідності могли розміститися в укритті. 

— Все робиться для того, щоб освіта була офлайн. На сьогодні практично в кожному районі є заклади, де вже готові укриття, облаштовуються харчоблоки. Ми повністю налаштовані, щоб з 1 вересня у нас було офлайн навчання. Все залежить від безпеки і від того, яке рішення прийме влада. Буде велика перекомплектація саме учнів, щоб у тих закладах, де є укриття, всі відвідували школу та були повні класи, а вчителі працювали з повним навантаженням. Тут навчання буде позмінним, щоб у будь-який момент при необхідності школярі разом з персоналом могли повністю всі вміститися в укритті. І будуть школи, які працюватимуть дистанційно. Тому що це дуже складно для вчителя, коли половина класу сидить в аудиторії, а половина – онлайн, - сказала Веліховська.

Алла Веліховська зазначила, що переведення дітей в інші школи з огляду на обрану форму навчання це тимчасова міра, поки школи не повернуться до звичайної роботи.

Також вона додала, що рішення про відкриття школи приймає педагогічна рада освітнього закладу, коли будуть всі погодження від ДСНС, Держпродспоживслужби, поліції охорони і тд. 

 Плюс Рада оборони має право взагалі заборонити навчання, якщо виникне дуже небезпечна ситуація, а укриття будуть потрібні для населення. Я говорю про форс-мажорну ситуацію, не дай Боже. І коли всі ці погодження будуть, то педрада вже вирішує: "Все, ми готові", - зазначила чиновниця.

Новини

26 травня 2024
25 травня 2024