Корнієнко розказав, коли законопроект про мобілізацію відправлять на підпис Зеленському

  • 10:53
  • 15.04.2024
8678beb4578b00fe2ea0833f0f2d00dd.i999x999x670

Очікується, що впродовж наступних двох тижнів президент Володимир Зеленський підпише новий закон про мобілізацію, і документ набуде чинності.

Про це в ефірі телемарафору заявив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.

За словами нардепа, наразі в Раді не зареєстровані постанови, які блокували б підписання спікером парламенту Русланом Стефанчуком ухвалених змін до закону про мобілізацію. Тож уже в понеділок, 15 квітня, він зможе підписати документ, після чого направить його президенту.

- Ми чекаємо ще один день ці постанови. За два попередні дні їх не було. І це добрий знак. Я думаю, що з понеділка спікер зможе його підписати, направити на підпис президенту. У президента буде два тижні, і я думаю, він затягувати не буде, – спрогнозував Корнієнко.

Він зазначив, що Офіс президента буде деякий час вивчати документ на відповідність до Конституції, після чого Зеленський підпише його.

- Оптимістично, за наступні два тижні його буде опубліковано і він набуде чинності, а далі потрібно відраховувати певні строки, тому що частина норм одразу діє, а деякі – за місяць, – пояснив Корнієнко.

Нагадаємо, що 11 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про мобілізацію №10449. 

Закон спрямований на те, щоб поставити на облік усіх військовозобов'язаних і оновити їхні дані. Як зазначають автори документа, це спростить для влади процес мобілізації, оскільки ТЦК матимуть актуальну інформацію про потенційних новобранців. Чоловіки у віці 18-60 років зобов'язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника.

Новини

26 травня 2024
25 травня 2024