На Миколаївщині будуть заочно судити командира взводу «казаків», який викрадав жителів Кінбурну

  • 12:22
  • 13.04.2024
fe252d524595b9eb92223e07e5524d9e.i999x999x670

На Миколаївщині будуть судити командира взводу з російської козачої бригади «дон», який віддавав накази на затримання жителів Кінбурну.

Про це повідомили в Миколаївській обласній прокуратурі.

Окупанта будуть судити за фактом порушення законів та звичаїв війни (частина 1 статті 438 Кримінального кодексу України). росіянин під час окупації Кінбурнського півострова надавав своїм підлеглим накази на затримання місцевих жителів, яких в подальшому вивозили на сусідню територію окупованої Херсонщини та піддавали катуванню.

23 серпня 2022 року обвинувачений разом з іншими невстановленими окупантами приїхали до будинку мешканця села Василівка. Окупанти зайшли до будинку, мотузками та ганчірками замотали чоловікові голову, зв'язали руки та посадили у кузов Камаза. Далі його вивезли на територію окупованої частини Херсонської області, де утримували щонайменше сім днів. За час полону чоловіка катували. Згодом його вивезли до району Херсона, де викинули частково роздягненим, без документів та одягу.

А на початку вересня 2022 року окупант приїхав до будинку місцевої мешканки і наказав групі підлеглих надіти на жінку кайданки. Їй замотали голову рушником та повезли до одного з будинків у селі Покровка. Там її вночі прикували наручниками до стільця, а вранці завантажили в багажник легковика і вивезли на Херсонщину. Її ще сім днів тримали без їжі та води у неналежних умовах та постійно погрожували. Через деякий час її знову завантажили в автомобіль та викинули біля села Покровка.

За даними ПН, будуть судити командира артилерійського взводу «казачої» бригади «дон» Євгенія Делі,який знущався над жителями Кінбурнської коси. Делі – уродженець російського Кемерово з позивним «Рус».

Новини

25 травня 2024
24 травня 2024