Центральний райсуд арештував таксиста, який шпигував за ЗСУ та наводив російські обстріли на Херсон

  • 09:52
  • 12.04.2024
sud2

Центральний районний суд Миколаєва помістив під арешт 54-річного жителя Херсона, таксиста, який фіксував місця розташування ЗСУ та передавав відео громадянину рф.

Про це повідомили в прес-службі суду.

Херсонця підозрюють в державній зраді. Відповідно до матеріалів слідства, підозрюваний, починаючи з лютого 2024 року, використовуючи автомобіль, під видом надання послуг таксі збирав та передавав громадянину рф інформацію про дислокацію підрозділів Сил оборони.

“Чоловік здійснював фото та відеофіксацію розташування підрозділів ЗСУ в різних точках міста, фортифікаційних споруд, волонтерського центру, де працювали іноземці, руху військових колон. Зазначені дані, вказуючи адреси або координати, він направляв представнику рф. Деякі з цих об’єктів згодом піддавались обстрілам із застосуванням важкого озброєння”, - повідомили в суді.

Підозрюваний провину не визнав, повідомив, що співрозмовником був його друг, колишній житель Херсону, який переїхав до рф. З ним вони регулярно обговорювали місця та наслідки влучань по місту. 

“Фото та відеозйомку здійснював за допомогою телефону, закріпленого на задньому боковому склі автівки. Мотиви передачі зображень, разом із координатами пояснити суду не зміг. Також зазначав, що його друг сам попросив надавати йому відповідні дані”, - розповіли в суді.

Слідчий суддя ухвалила застосувати стосовно підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою без застави.

Новини

25 травня 2024
24 травня 2024