Власник автівки може убезпечити себе від штрафів за порушення ПДР, які не скоював

  • 16:21
  • 05.03.2024
Nalezhnij-330-000na-sajt-2-400x275 (1)

– Аби за порушення ПДР відповідав не власник транспортного засобу, а той, хто був за кермом, варто призначити належного користувача – пошерити  авто. Це гарантія того, що при скоєнні порушення правил дорожнього руху, повідомлення про штрафи приходитимуть тому, хто перебував за кермом.  Тож відповідати буде не власник, а призначений належний користувач, – зазначив заступник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях Геннадій Погорєлов. 

З початку запуску понад 300 тисяч разів водії призначили належного користувача в застосунку Дія. Цей сервіс має популярність серед громадян, адже дозволяє за кілька кліків у гаджеті передати свою автівку в користування іншій особі. Нагадуємо, що належний користувач – це фізична особа, яка на законних підставах керує транспортним засобом, який їй не належить. І відповідно несе відповідальність за порушення ПДР. 

Оформити належного користувача можна у будь-якому сервісному центрі МВС або ж онлайн – через Кабінет водія чи застосунок Дія. У власника авто має відображатись свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. А в кандидата на належного користувача - посвідчення водія відповідної категорії. Заявку на послугу може подати як власник, так і належний користувач і на відстані здійснити шеринг авто. 

У застосунку Дія, окрім вище перерахованих документів, потрібно мати ID-картку чи закордонний паспорт. Власник авто створює запит на шеринг у вигляді QR-коду або ділиться посиланням. Водій сканує цей код або переходить за посиланням і підтверджує намір стати належним користувачем. Через кілька хвилин у цифрових документах належного користувача з’являється свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. 

Юридичні особи, які мають намір пошерити авто, можуть звернутись до територіального сервісного центру МВС. А також ті кермувальники, у яких документи не відображаються в цифровому форматі.  

Призначається належний користувач на певний період. До того ж можна достроково скасувати цей статус. Покрокова інструкція, як пошерити авто, доступна на сайті сервісного центру МВС у розділі Послуги

Новини

20 квітня 2024
19 квітня 2024