Обласний будинок дитини у Миколаєві хочуть ліквідувати та приєднати до лікарні

  • 13:26
  • 02.03.2024
unnamed

КНП «Миколаївський обласний будинок дитини» можуть приєднати до КНП «Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня» в рамках формування спроможної мережі медзакладів. Така необхідність пояснюється фінансовим станом та збереженням потужностей для надання якісної медичної допомоги

Відповідну рекомендацію у четвер, 29 лютого, прийняла робоча група з вивчення питання фінансового забезпечення КНП сфери охорони здоров'я Миколаївської обласної ради, пишуть «НикВести».

Об'єднання закладів дозволить зберегти медичний та сестринський персонал, а також оптимізувати витрати та зберегти потужності для надання якісної медичної допомоги, розповів виконуючий обов'язки голови Миколаївської облради Антон Табунщик.

— Постає питання щодо подальшого розвитку Миколаївського обласного будинку дитини. У 2024 році йде велике збільшення дохідної витратної частини, але наскільки нам відомо на 2025 рік не має державної субвенції у розмірі 15 мільйонів гривень. Тобто у наступному році за цих обставин ми отримаємо фінансовий результат з від'ємною частиною 13,5-14 мільйонів гривень. Враховуючи те, що в області працює обласна дитяча лікарня, ми розглядаємо можливість перспективи приєднання обласного будинку дитини до обласної дитячої лікарні. У нас стоїть завдання зберегти весь сестринський персонал, зберегти медичний персонал і дати змогу отримати підвищення фаху або перекваліфікування, — сказав Антон Табунщик.


СкріншотСкріншот з статистики щодо обʼєднання обласної дитячої лікарні та будинку дитини

Згідно зі зведеними графіками, у 2024 році дохідна частина після об'єднання медзакладів складатиме 173 мільйона гривень, при цьому витрати перебільшені і складатимуть 185 мільйонів гривень.

— Ми бачимо, що в плюсі зведений результат складає 8 мільйонів гривень без отримання додаткового контрактування, — зауважив Антон Табунщик.

В свою чергу, в. о. начальника управління охорони здоровʼя Миколаївської ОВА Ірина Ткаченко підкреслила, що важливо зберегти реабілітаційний потенціал для підтримки онкохворих дітей та розширити амбулаторно-реабілітаційну допомогу.

— Будинок дітей на сьогодні — це дуже потужна реабілітаційна база, кадровий потенціал. Навіть їх використання для відновлення, наприклад, для онкохворих дітей, це дуже необхідний резерв для обласної дитячої лікарні, і його треба максимально використати. Єдине, що можливо буде переглянути, розширення послуг по амбулаторно-реабілітаційній допомозі, — зауважила посадовиця.

Антон Табунщик вважає, що оптимізація в першу чергу збереже колектив будинку дитини.

— Держбюджетом на 2025 рік не передбачено додаткового фінансування і політика держави — це в перспективі вийти з того, що будуть існувати будинки дитини і перейти на інші форми виховання дітей. Вважаю злиття цих закладів оптимальним рішенням. В перспективі і в лікарів буде можливість перекваліфікуватись. Цей розвиток подій убезпечить вас, як колектив.

Робоча група в ході обговорення погодила це питання. Пізніше його розглянуть на профільних комісіях Миколаївської обласної ради.

Новини

16 квітня 2024