Україна почала торгувати електроенергією з Угорщиною

  • 07:30
  • 24.02.2024
7298d05-tarif-oblenerg

Відсьогодні Україна почала здійснювати комерційний обмін електроенергією за європейськими правилами з Угорщиною. Це вже п'ята країна.

Про це повідомили в «Укренерго».

22 лютого «Укренерго» провело перші спільні аукціони з розподілу доступу до міждержавних інтерконекторів між Україною та Угорщиною на європейській універсальній платформі розподілу JAO (Joint Allocation Office).

Так, вже зранку 23 лютого експорт здійснюється в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг — 2793 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 295 МВт.

Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії, а також в нічні години з Молдови. Загальний обсяг — 1018 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 194 МВт.

З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови становить 1700 МВт.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року українську енергосистему повністю синхронізували з європейською. У березні 2022 року Україна екстрено приєдналася до європейської енергосистеми, продемонструвавши стійкість української енергосистеми в ізольованому режимі під час повномасштабної російської агресії.

Але для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E, «Укренерго» мало завершити виконання всіх технічних умов, про які оператор домовлявся з європейськими партнерами ще у 2017 році.

До синхронізації енергосистема України була інтегрована до спільної енергосистеми країн колишнього Радянського Союзу — росії та Білорусі. Це дозволяло Україні здійснювати торгівлю електроенергією з цими країнами, водночас торгувати електроенергією з країнами ЄС Україна майже не могла.

Новини

20 квітня 2024
19 квітня 2024