В мерії Миколаєва пояснили, чому на дорогах не тримається розмітка: «Фарба наноситься на нерівну поверхню»

  • 17:50
  • 20.02.2024
62de4f23ed524

В Миколаєві дорожня розмітка тримається на асфальті погано через те, що дороги не рівні та місцями мають ями та тріщини.

Про це сказав директор комунального спеціалізованого монтажно-експлуатаційного підприємства Миколаєва Григорій Патока в програмі «Діалог» на телеканалі МАРТ, пишуть «НикВести».

За словами Григорія Патоки, згідно з технічними вимогами поверхня повинна бути практично ідеальною для забезпечення доброго тримання фарби, без ям, тріщин та бруду.

— Розмітка наноситься на нерівну поверхню (дороги, — прим.). Відповідно ДСТУ поверхня повинна бути практично ідеальною, без ям, тріщин, якогось бруду. Згідно з технічними характеристиками будь-яка дорожня фарба повинна наноситись на суху поверхню без пилу, навіть без масляних плям. Також зернистість асфальту повинна бути відповідного розміру, вологостійкість повинна бути відповідною, є ще ряд вимог за яких розмітка буде добре лягати, — прокоментував посадовець.

Він також наголосив на необхідності нанесення розмітки на поверхню двічі на рік, враховуючи інтенсивність проїзду. Він пояснив, що деякі ділянки доріг, де проводилися ремонтні роботи, мають тріщини та ями, через що розмітка швидше стирається.

— Крім того, відповідно до інтенсивності проїзду, фарба повинна наноситись двічі на рік. Така практика є по всій території України. У нас сьогодні такі дороги, на тих дорогах де було облаштоване нове дорожнє покриття, розмітка лежить добре. Там де латали дорогу, є тріщини або ями, дійсно розмітка стирається, — сказав Григорій Патока.

З кінця квітня на початку травня планується нанесення нової розмітки на всіх ділянках доріг міста.

— За сприятливих погодних умов з кінця квітня початку травня ми будемо наносити розмітку по всьому місту. Приїдуть технологи які будуть з нами працювати десять днів. У нас не було дорожньої розмітки тільки у 2022 році, було незручно пересуватись по місту. Минулого року ми нанесли близько 38 тисяч квадратних метрів розмітки, а це дуже багато, — резюмував він.

Новини

16 квітня 2024