Українська культура і мистецтво під час війни: миколаївців запрошують на зустріч із арткритиком Костянтином Дорошенком

  • 09:19
  • 21.02.2024
prosho_дорошенко_cover_1200x630

Миколаївців до участі у public talk «Українська культура і мистецтво під час війни» з мистецький критиком, куратором та публіцистом Костянтином Дорошенком. Зустріч анонсує Агенція розвитку Миколаєва.

Також під час заходу автор презентує власну книгу «За київським часом», де поєднані публіцистичні статті, есеї, роздуми про становлення України після поновлення незалежності крізь призму культури та суспільних відносин.

Захід відбудеться у суботу, 24 лютого, о 17:00, в Миколаєві. Про місце проведення зустрічі буде повідомлено зареєстрованим учасникам. Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією: https://bit.ly/PROsho008.

«Українське мистецтво у час війни не демонструє розчарування в людяності, а навпаки має цікавість до людського, до особистої історії конкретної людини. Україна обрала рух у напрямку до конкретної людини. Сьогодні настає час візії майбутнього. Бо війна росії проти України - це війна минулого проти майбутнього», - каже Костянтин Дорошенко.

За його словами, психотерапевти вважають: для того, щоб рухатися вперед, треба робити і крок назад, аналізувати нинішню ситуацію та історію. Українське суспільство зараз це і робить. Це зумовлює величезний попит на класику, певною мірою відкриття української класики.
 

«Схильність до суперечок і конфліктування всередині суспільства - це ознака постколоніальності України. Нині будь-які теми суспільної комунікації «на часі». Головне говорити про них делікатно», - вважає мистецький критик.

Костянтин Дорошенко – критик, куратор сучасного мистецтва, публіцист, медіаменеджер. Автор та ведучий подкасту “Культура всього” (з 2019). Член Комісії з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при Міністерстві культури та інформаційної політики України (з 2022). Запрошений експерт Дослідницької платформи PsnchukArtCentre (з 2019). Надзвичайний та повноважний посол республіки Ужупіс среди арт-критиків світу (з 2017).

Посилання на подію у Facebook: https://www.facebook.com/events/445400154479288

Новини

20 квітня 2024
19 квітня 2024