У Повітряних силах відповіли, чи готова інфраструктура України прийняти F-16

  • 17:29
  • 11.02.2024
194610-1_large

Винищувачі F-16 після їх передачі ЗСУ стануть ціллю для ворога, тому Україна продовжує посилено готувати свою інфраструктуру до прийняття цього типу літаків.

Таку заяву зробив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

За його словами, за умов мирного часу Україна могла б на короткий термін розмістити у себе F-16, як це було у 2012 році.

– Для того, щоб здійснювати зліт і посадку, потрібне якесь управління ними, системи зв'язку та інше. Логістика безумовно, літаки потрібно обслуговувати та заправляти. Це можна робити і це робилося вже на території нашої держави, – сказав Ігнат.

Однак в умовах війни західні винищувачі є «ласою ціллю» для окупантів, і для їхнього довгострокового використання необхідна окрема інфраструктура.

– Необхідно підготувати злітно-посадкові смуги, сховища та інші моменти, щоб ворог не міг вражати ці літаки...Тому повинні зробити все, щоб інфраструктура, яка готується, була адаптована. Зробити її капітальною – не дуже простий процес, особливо, коли ми знаходимося під щоденними обстрілами. Тому адаптація інфраструктури відбувається, пілоти навчаються, – резюмував він.

Новини

3 березня 2024
2 березня 2024
1 березня 2024