Страйк польских перевізників затримує поставки критично важливих товарів для ЗСУ – Reuters

  • 07:50
  • 07.12.2023
191103-1_large

Організації, які надають військову допомогу ЗСУ, стикаються із затримками постачання критично важливих товарів через протести польських далекобійників на кордоні двох країн.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на представників українських благодійних організацій та фондів.

За даними журналістів, через блокаду кордону українські військові не можуть отримати дрони, електроніку та пікапи.

Голова благодійного фонду «Повернися живим» Тарас Чмут повідомив, що десятки систем нічного бачення та пікапів, а також сотні дронів, закуплених організацією, вже кілька тижнів не можуть перетнути кордон.

– Це недобре, бо товари прив'язані до проєктів, термінів та дедлайнів. Справи йдуть, але повільніше, ніж раніше. Пікапи всі приїжджають з-за кордону, комплекти нічного бачення всі приїжджають з-за кордону...FPV-дрони зазвичай приїжджають з-за кордону, і цей протест гальмує нашу роботу, – сказав він у коментарі Reuters.

Керівник некомерційного підприємства «Інженерний корпус» Віктор Долгоп'ятов, у свою чергу, заявив, що протести впливають і на виробників техніки для військових. Так, блокада затримала постачання запчастин для машин на його завод, а також компонентів для блоків живлення, які використовуються в двигунах дронів та радіостанціях.

Журналісти зазначають, що один із способів обійти блокаду – відправляти вантажі не вантажними автомобілями, а легковими. Однак цей підхід зробить поставки «набагато дорожчими».

 

Новини

5 березня 2024
4 березня 2024