Новий пристрій від одеських інженерів робить «Іглу» здатною збивати ворожі цілі у темряві

  • 12:22
  • 04.12.2023
37b4edff43c6a54195812c4984d10237.i999x999x670

Група інженерів з Одеси представила новий пристрій, який забезпечує можливість ракетному комплексу «Ігла» ефективно збивати ворожі цілі у темряві. Розроблений на замовлення Сил протиповітряної оборони, цей винахід вже потрапив до підрозділів ППО по всій Україні.

Про це йдеться у випуску «Подробиці».

У сюжеті розповідається, що повномасштабна війна показала, що «Ігла» радянського зразка виявляється менш ефективною в темряві, і відповідь на цей виклик прийшла від одеських технарів, які спроєктували уніфіковане кріплення для тепловізорів, що гарантує надійну фіксацію на різних моделях ПЗРК.

Чотири місяці важкої праці призвели до створення простого та надійного фіксатора, який може бути застосований до різних моделей ПЗРК. Координатор конструкторського бюро волонтерів, Геннадій Сульдін, повідомив, що вже було передано приблизно 500 кріплень у військові підрозділи. Перші успішні випробування відбулися зенітниками 208 Херсонської зенітно-ракетної бригади, які застосували «Іглу» з тепловізором для враження ворожого «Шахеда».

Ця модернізація робить ракетний комплекс «Ігла» ефективним в темряві, виправляючи його обмеження в роботі лише за денних умов. Вартість нового кріплення складає близько 3 000 гривень за один пристрій, а його виробництво забезпечують кілька волонтерських організацій.

Розробники планують розповсюджувати свій винахід серед всіх підрозділів повітряних сил України, забезпечуючи кожний ПЗРК "Ігла" відповідним кріпленням та тепловізором для успішного функціонування у нічний час. Одеські інженери продовжують підіймати планку оборонної техніки, вносячи вагомий внесок у підвищення безпеки країни.

 

Новини

1 березня 2024
29 лютого 2024