Єрмак став четвертим у рейтингу найвпливовіших людей Європи: його називають «зеленим кардиналом»

  • 13:56
  • 29.11.2023
ad25a776b33b117512baf9efcac40d96.i999x999x670

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак потрапив до рейтингу найвпливовіших людей Європи за версією видання Politico в категорії "діячі". Єрмака називають "зеленим кардиналом" України.

Про це повідомляє Politico.

– Андрія Єрмака в деяких колах називають «зеленим кардиналом» Києва. Це пов'язано з тим, що Єрмак очолює офіс президента України Володимира Зеленського, чиє прізвище походить від східнослов'янського слова "зелений", а також з тим, що він має звичку відвідувати фотосесії у вбранні кольору хакі у стилі мілітарі...

Єрмак є натхненником прагнення Києва до співпраці з країнами, що розвиваються, з метою вирвати їх з теплих (і багатих на нафту) обіймів російського президента Володимира Путіна.

Оскільки власні закордонні поїздки Зеленського обмежені, Єрмак їздив у відрядження по всьому світу від імені свого боса, зустрічався з іноземними високопосадовцями, проводив переговори та укладав угоди (що, згідно з Конституцією України, має належати до компетенції президента, а не його заступника), - зазначили у видані.

Єрмак став четвертим у списку «діячів» за версією Politico. Його випередив президент Франції Еммануель Макрон та президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн. Після Єрмака у рейтингу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

У виданні зазначають, що у 2024 році, Зеленський може зіткнутися з перевиборчою кампанією в середині війни, а «перспектива тривалого вторгнення підриває суспільну мораль всередині країни», тому Єрмак буде «ще більш важливим як посередник президента – і його амортизатор».

Ймовірним, найбільшим досягненням Єрмака називають «залучення Китаю за стіл переговорів під час мирних переговорів у Саудівській Аравії» в серпні минулого року.

Інший проєкт Єрмака: розширення - і посилення - антиросійських санкцій як співголови (разом з Майклом Макфолом, колишнім послом США в Росії) Міжнародної робочої групи з питань російських санкцій, яку прозвали Експертною групою Єрмака-Макфола.

– У той час, як Україна розгортає кампанію зі вступу до ЄС і НАТО і водночас бореться за повернення своєї території, Єрмак отримав величезну (дехто вважає, що надмірну) владу як ключовий гравець у воєнному кабінеті Зеленського. Він фактично тримає кермо влади в уряді та парламенті України, дозволяючи своєму босу зберігати руки (і свій міжнародний імідж) чистими, - додали у видані.

Відзначимо, що Politico щороку публікує власний рейтинг найвпливовіших людей Європи. Окрім найвпливовішої людини на континенті, список розділений на три категорії - «діячі», «руйнівники» та «мрійники».

Наразі видання опублікувало загальні списки у кожній категорії, але не назвало тих, хто очолив рейтинг і став найвпливовішою людиною Європи і лідера кожної з категорій. Лідерів оголосять пізніше 28 листопада.

Торік найвпливовішою людиною Європи за версією видання став президент України Володимир Зеленський.

Новини

1 березня 2024
29 лютого 2024