Підрив Каховської ГЕС може стати першим випадком екологічного воєнного злочину

  • 10:53
  • 29.11.2023
652e7c706874e

Руйнування Каховської ГЕС може стати першим випадком екологічного воєнного злочину, яким займеться міжнародний трибунал.

Про це 27 листопада, під час слухань міжнародної робочої групи з екологічних наслідків війни в Європейському парламенті заявив генеральний прокурор України Андрій Костін.

«Це може стати першим випадком екологічних воєнних злочинів, судовим переслідуванням за яким займеться міжнародний трибунал», — сказав Андрій Костін.

Костін повідомив, що на сьогодні розслідують 271 випадок екологічних воєнних злочинів, зокрема 15 випадків екоциду, скоєних під час війни Росії проти України.

– Цими справами займається Міжнародна спілка по боротьбі з екологічними злочинами у складі Спеціалізованої екологічної прокуратури, а також регіональні прокуратури, створені для впорядкування та оптимізації процесу притягнення до відповідальності» — уточнив генеральний прокурор України.

Нагадаємо, у ніч на 6 червня 2023 року російські війська підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану за кілька кілометрів від тимчасово окупованого міста Нова Каховка Херсонської області. 

Підрив росіянами машинного залу призвів до повного руйнування Каховської ГЕС зсередини. Станція відновленню не підлягає.

Новини

1 березня 2024
29 лютого 2024