В Департаменті ЖКГ Миколаєва назвали пріоритет роботи у 2024 році

  • 14:57
  • 20.11.2023
Адмиральская

Пріоритетом роботи Департаменту житлово-комунального господарства Миколаєва у 2024 році стане відновлення пошкоджених об'єктів та ремонт укриттів. 

Про це повідомляє «НикВести»

Водночас він додав, що яким буде бюджет департаменту наступного року — наразі невідомо, однак кошти першочергово спрямовуватимуть на відновлення міста.

— Однозначно, у пріоритеті відновлення пошкоджених об'єктів та укриття. Це найголовніше, що може бути. Але казати, якими саме фінансовими ресурси розпоряджатиметься департамент у 2024 році ми поки не можемо. Бюджет не прийнятий на рівні усієї України, а відтак й місцевий бюджет також. Тому досконало відповісти, скільки коштів буде у розпорядженні департаменту і за якими напрямками — наразі на усі 100% неможливо. Але пріоритет визначений — це відновлення пошкоджених обʼєктів, — сказав Ігор Набатов. 

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт, що передбачає передачу податку на дохід фізичних осіб військових від місцевих громад до державного бюджету. До цього 17 жовтня ВРУ провалила голосування.

Як відомо, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабінет міністрів планує спрямувати всі надходження від ПДФО військовослужбовців, 64% з яких зараз залишаються у місцевих бюджетах, у державний бюджет. В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін. Йдеться про 25,8 мільярда гривень цього року і 93,7 мільярда гривень наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради.

Бюджет Миколаєва таким чином втратить 2,7 мільярда гривень, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич. 

Верховна Рада України для компенсації від втрати ПДФО з доходів військових може виділити громадам Миколаївської області дотацію в сумі у понад 517 мільйонів гривень.

Новини

10 грудня 2023
9 грудня 2023