В ДЖКГ Миколаєва пояснили, як вирішуватимуть проблему з відмовою жителів у зносі зруйнованих будинків: власники зможуть отримати компенсації

  • 09:32
  • 20.11.2023
279696_6559363ba95360_14471889

Власники квартир у миколаївських будинках за адресою Крилова, 54 та Погранична, 43, що відмовляються від демонтажу зруйнованих під’їздів, зможуть отримати житлові сертифікати.

Про це повідомив заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства міської ради Ігор Набатов у коментарі «НикВести»

Наразі свої відмови на демонтаж надали жителі 24 квартир будинку на Крилова та 5 квартир — на Пограничній, уточнив він. Через це мешканцям зруйнованих квартир надали можливість отримати компенсації, пояснив Ігор Набатов. 

— Які наші дії? Ми, на жаль, не можемо вплинути на цю ситуацію, том що право власності захищається на рівні міжнародних конвенцій. Тобто це вибір людей. Але ми можемо зробити хоча б так, щоб не страждали інші люди, які фактично погоджуються на демонтаж і не позбавляємо їх права на отримання компенсації у вигляді житлових сертифікатів. Тому у рамках перемовин з Мінрегіоном досягнуто згоди щодо можливості подання мешканцями сьомого під'їзду по Крилова, 54 та третього і четвертого під'їздів по Пограничній, 43 відповідних заяв на отримання компенсації — житлових сертифікатів, — сказав Ігор Набатов. 

Рішення про видачу житлових сертифікатів прийматиме комісія міської ради з розгляду питань щодо надання компенсації за зруйноване майно, додав він. 

— Саме з мотивації того, що ці об'єкти непридатні для експлуатації. І вже фактично немає різниці: будуть вони демонтовані або не будуть демонтовані — люди у будь-якому випадку не зможуть там проживати. Тому комісія, яка діє при міськвиконкомі, зможе зараз приймати рішення щодо видачі житлових сертифікатів. Необхідно розуміти, що ця процедура є новою у порівнянні з єВідновленням. Тобто казати про те, яким чином це буде реалізовано — поки зарано, — сказав заступник директора ДЖКГ. 

Він також пояснив, що демонтувати зруйновані частини будинків можна буде вже після отримання миколаївцями житлових сертифікатів 

— Процедура така: спочатку подали заяву, її задовольнили, отримали житловий сертифікат, після цього анулювали право власності на попередній об'єкт нерухомості і реалізували своє право на отримання об'єкта нерухомості у рамках житлового сертифікату. Відтак кількість власників (квартир у зруйнованих будинках, — прим.) поступово зменшується. Відповідно ми повинні отримати згоду (на демонтаж, — прим) власників, а якщо їх у якийсь момент стало нуль, то тоді й власників як таких немає і ми спокійно реалізуємо свої повноваження, — сказав Ігор Набатов.

Новини

10 грудня 2023
9 грудня 2023