Нові труби та мобільні котельні: мер Миколаєва Сєнкевич розповів про підготовку до опалювального сезону

  • 08:51
  • 27.09.2023
382455732_625527073096072_8363660493893007325_n

У Миколаєві станом на 24 вересня 2023 року триває підготовка до опалювального сезону. Партнери передали місту нові труби та мобільні котельні, що застосовуватимуть у випадку блекаутів.

Про це у телемарафоні «Єдині новини» розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, - повідомляє Суспільне Миколаїв.

За словами міського голови, партнери допомагають місту з постачанням нових труб та котелень.

– Власне підготовка до опалювального сезону починається одразу після його закінчення, тому мали час, щоб все обстежити, підготувати котельні та підготувати обладнання. У нас два підприємства, які займаються централізованим опаленням. Це наше комунальне підприємство миколаївської міської ради «Миколаївоблтеплоенерго» а також друге підприємство державне, яке знаходиться у власності НАК «Нафтогазу» – це Миколаївська ТЕЦ. Наше підприємство вже наразі обслуговує 60 відсотків жителів, підготовлено мережі й котельні на 90 відсотків. Проведено гідравлічні випробування майже 400 кілометрів теплових мереж, — сказав Олександр Сєнкевич.

У Миколаєві планують відновити мережу Пунктів незламності, щоб підготувати людей до найгірших сценаріїв, говорить міський голова.

–Всі котельні, які ми підготували, ми обладнували нашими дизельними генераторами, щоб вони могли працювати й під час блекауту. Друге підприємство миколаївське – ТЕЦ, яке обслуговує 40 відсотків жителів, має власні потужності з генерації. Зараз ми продовжуємо готувати додаткову генерацію, працюємо з нашими міжнародними партнерами. Пункти опалення також готуємо на випадок найгіршого, — розповідає Олександр Сєнкевич.

Європейські партнери Миколаєва передали місту мобільні котельні, тому у випадку обстрілів міських котелень, працюватимуть мобільні.

– Можна окремі райони підключати до мобільних котелень і опалювати їх конкретно біопаливом. Для того, щоб поки буде відновлюватися одна котельня, не втрачати тепло в трубах, — говорить Миколаївський міський голова.

До опалювального сезону в першу чергу готують об’єкти соціальної сфери, зокрема лікарні, дитячі садки та школи, каже Олександр Сєнкевич.

– У Миколаєві на цей час не проводиться освітній процес в офлайні, тобто школах, він проводиться онлайн. Виключно за близькості до фронту і небезпеки ураження цих об’єктів ракетами балістичного типу. Тому ми готуємо школи, садки й все до опалювального сезону. Будемо їх прогрівати, щоб вони не покрилися пліснявою, - сказав міський голова.

Щодо відшкодування різниці в тарифах з боку держави Олександр Сєнкевич розповів, що у підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» ця сума становить 455 мільйонів гривень, а у НАК «Нафтогаз» сягатиме орієнтовно 410 мільйонів за борги за газ.

– Власне виходить так, що ми витрачаємо ще більше грошей, ніж отримуємо взагалі за цей час. Найважче, що нам сьогодні не кажуть, чи буде взагалі якась компенсація, при тому, забираючи у нас ПДФО і ми не знаємо, як ми можемо працювати в цьому році. Сподіваємось на якісь компенсаційні виплати для того, щоб проходити цей опалювальний сезон стабільно, - сказав міський голова.

Новини

2 грудня 2023
1 грудня 2023