У Миколаєві провели дві унікальні операції за допомогою радіочастотного обладнання

  • 08:31
  • 25.09.2023
Screenshot 2023-09-24 at 12-57-31 У Миколаєві провели дві унікальні операції за допомогою радіочастотного обладнання

21 вересня у лікарні швидкої медичної допомоги м. Миколаєва нейрохірургами було проведено радіочастотну різотомію двом пацієнтам з діагнозом: невралгія максилярної (другої) гілки трійчастого нерва.

Про це повідомив керівник лікарні Олександр Дем'янов.

«Буває так, що нестерпний біль не тільки заважає роботі та діяльності людини, але й іноді завдяки саме цьому болю пацієнт готовий піти з життя… Невралгія трійчастого нерва або його гілок викликає суїцидальні болі, які не купуються анальгетиками навіть наркотичної ланки. Життя перетворюється на боротьбу з болем та жах марних спроб змінити ліки або лікаря. Приходить відчай та бажання залишити біль та життя, яке він наповнює. Ліпша операція - це та, яка була не зроблена… так іноді напівшуткують лікарі хірурги. Але коли використано все і нічого не допомагає, операція стає єдиною надією на порятунок. Нейрохірургами ЛШМД, під керівництвом обласного експерта була виконана радіочастотна ризотомія двом пацієнтам з саме таким діагнозом: невралгія максилярної (другої) гілки трійчастого нерва. Нерву, який відповідає за чутливість шкіри обличчя та при запаленні або хронічної патології дає дуже потужний больовий сигнал, який важко лікувати та прогнозувати», - повідомив він.

Пацієнт протягом декількох років лікувався консервативно, але дієвого результату не було. Потім були блокади, які мали короткочасний ефект, але дозволили більш детально локалізувати проблему.

«Хірургічний стереотаксис, навігація за допомогою рентген дуги (інтраопераційна С-арка), чітка уява топографічної анатомії та використання сучасного обладнання радіочастотної хірургії, дозволили виконати деструкцію відповідної гілки нерва та нейтралізувати біль. Гадаємо, що таких хворих, на жаль, багато в нашому місті, і вони мають знати про усі доступні методики лікування цієї патології. Іноді 30 хвилин малоінвазивної операції не тільки виліковують хворобу, а і рятують життя», - резюмував Дем'янов.

Нагадаємо, що раніше у Миколаєві відкрили відновлений після обстрілів окупантів травмпункт. Казахстанська компанія - холдинг Bi - Group надала фінансування і за допомогою українських будівельників в стислі строки провели роботи щодо відновлення травмпункту. Роботи зайняли менше 90 днів.

Новини

7 грудня 2023
6 грудня 2023