«Доведеться включати режим економії та затягувати пояса», — Ільюк про бажання Уряду забрати у Миколаєва «військовий» ПДФО

  • 13:56
  • 19.09.2023
276428_6509670a75acd8_75797964

Депутат Миколаївської міської ради Артем Ільюк заявив, що якщо з бюджету заберуть податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) для військових, то місту треба буде включати режим економії та шукати додаткового заробітку.

Про це він розповів в коментарі кореспонденту «НикВести». 

Депутат вказав на необхідність розгляду альтернативних шляхів економії коштів, наприклад, відкладення проектів з благоустрою, щоб забезпечити фінансування для соціальних потреб міста та підтримки військових.

— На минулому засіданні Миколаївської міської ради ми прийняли рішення звернутись до президента України та Верховної Ради з проханням залишити ПДФО для військових у місті, тому що більшість міст можуть залишитись без половини свого бюджету. А 50% бюджету це дуже великі кошти, тому постає питання, на чому тоді економити. Я хоч і був раніше за скорочення штату апарату чиновників, але не буду займатись популізмом в такий тяжкий час. Наразі в штаті міськраді понад 300 людей, які можуть залитись без коштів на життя, куди їм йти працювати та як годувати своїх дітей? Тому я би в сьогоднішніх реаліях не приймав би подібних рішень. Але те що треба, можливо, скоротити якісь елементи з благоустрою, які можуть терпіти. Наприклад, почекати з укладанням тротуарної плитки на тих ділянках, де це можливо. Якщо нам буде на щось не вистачати коштів ми будемо ходити з «протягнутою рукою» та просити субвенції. Але місту треба думати, як заробляти. Ми трохи розслабились, бюджету всім вистачало, але за таких умов нам доведеться «затягнути пояси» і думати як заробляти. З однієї сторони це дуже боляче та сумно, а з іншої ця ситуація зможе нас простимулювати переформатувати політику міста та принципи формування бюджету, – сказав він.

Артем Ільюк зазначив, що якщо у міста заберуть податок на ПДФО військовим буде складніше отримати допомогу через вертикальну ієрархію влади, і це може забрати більше часу.

— Найголовніше питання, це те, що раніше військові могли звертатись до міськради і ми виділяли їм допомогу на їх потреби. Був дуже швидкий шлях до місцевої влади. Але як зараз це буде відбуватись? Адже по вертикали буде складно достукатись до Києва це по-перше, а по-друге, скільки це буде займати часу, – додав він.

Новини

25 вересня 2023
24 вересня 2023