Депутат Береза впевнений, що без податку з зарплат військових Миколаєву буде важко займатись розвитком

  • 12:22
  • 19.09.2023
береза

Депутат Миколаївської міської ради Олександр Береза, який обіймає посаду голови адміністрації Центрального району міста, заявив, що якщо у міста заберуть ПДФО з військовослужбовців, в бюджеті складно буде передбачити статтю видатків спрямовану на розвиток міста. 

Таку думку він озвучив у коментарі кореспонденту «НикВести». 

Олександр Береза нагадав, що Миколаїв на сьогодні прифронтове і мілітаризоване місто, тому основна стаття наповнення бюджету — податок на доходи фізичних осіб, який платять військовослужбовці, працівники поліції, Служби безпеки України та Держслужби з надзвичайних ситуацій. 

— Рішення про перенаправлення ПДФО ще остаточно не ухвалено. Тим паче, дивлячись на мілітаризацію міста Миколаєва, говорити про те, що станом на сьогодні у нас є залучення інвестицій і створення підприємств, ми не можемо. Відповідно джерел для наповнення нашого міського бюджету не так вже і багато. Я вважаю, що ці ресурси (ПДФО — прим.) забираються для того, аби фінансувати фактично перемогу України, тому треба розуміти, що для нас це питання екзистенційне, – сказав він.

Депутат заявив, що наразі не може визначити які видатки бюджету міста потенційно доведеться скорочувати, адже  першочергово потрібно дізнатись показники держбюджету. 

— Бюджетний процес відбувається яким чином? Ми ухвалюємо бюджет держави, а потім починається розробка місцевого бюджету і коли нам вже дадуть показники бюджетування, тоді ми можемо говорити про те, що у нас буде в наступному році. Бюджет — це взагалі такий процес збалансування. Адже треба збалансувати, по-перше, те, що ти можеш отримати в наступному році, ті гроші, які, надходять в бюджет у вигляді зборів, податків, а друге на те, на що ти їх маєш спрямувати, які є обов'язкові видатки і те, що там лишаться у вигляді необов'язкових. Звісно, можна спрямувати на питання розвитку. Звичайно, що для Миколаєва в цій ситуації буде так, що буде дуже важко планувати якісь питання для розвитку. Але з іншого боку треба буде прискіпливо подивитись всі напрями наших обов'язкових витрат. Адже на сьогодні день у нас є статті витрат, фінансування яких, ми можемо скоротити, – резюмував він.

Новини

25 вересня 2023
24 вересня 2023