
Депутат Миколаївської міської ради Сергій Кантор вважає, що мер Олександр Сєнкевич повинен представити «програму дій», після того, як уряд забере з бюджету міста ПДФО з доходів військових.
Таку думку депутат висловив у коментарі кореспонденту «НикВести».
Сергій Кантор пояснив, що владі Миколаєва доведеться розпоряджатися тими коштами, які місто фактично матиме.
— Справа у тому, що у вас у кишені 10 гривень, ви йдете до магазину й на ці кошти купуєте щось. Коли у вас у кишені три гривні – ви можете дозволити собі витратити лише три гривні. Ось так приблизно й з бюджетом. Протягом усього періоду, поки бюджет наповнювався зрозуміло як, я казав, що давайте думати про те, що рано чи пізно це скінчиться. От воно й скінчилося, — сказав депутат.
Водночас він вважає, що коштами, які місто мало від податку з доходу військових, міська влада могла б розпоряджатися більш ефективно.
— Можна зайняти яку позицію? Що навіть тих шести мільярдів гривень, які у нас були, нам все одно не вистачало. Звісно не вистачало, бо нам пів міста розбомбили. Але розуміючи усе це, ми могли б цими коштами більш розумно користуватися. Наскільки це вийшло – вже лише історія, — пояснив Сергій Кантор.
На його думку, в сьогоднішніх умовах потрібно витрачати кошти бюджету міста лише на життєво необхідні речі.
— Сьогодні, в умовах війни, ми маємо дозволяти собі витрачати лише на те, що життєво необхідно для міста: вода, забезпечення безпеки населення, мінімізувати витрати на управління. Чому? Тому що ми цим почали займатися до війни, а сьогодні у нас штат більше ніж був, — вважає Сергій Кантор.
Депутат також вважає, що після того, як уряд забере у Миколаєва податок з зарплат військових, мер Олександр Сєнкевич має представити «програму дій» міської влади.
— Це його відповідальність. Ми маємо побачити цю програму та зрозуміти її необхідність, — додав Анатолій Кантор.
Як відомо, в рамках підготовки закону «Про державний бюджет на 2024 рік» Кабінет міністрів планує спрямувати всі надходження від ПДФО військовослужбовців, 64% з яких зараз залишаються у місцевих бюджетах, у державний бюджет. В Асоціації міст України вважають, що ці кошти, найімовірніше, розчиняться в держбюджеті, як і 36% нинішнього ПДФО, яким розпоряджається Мінфін. Йдеться про 25,8 мільярда гривень цього року і 93,7 мільярда гривень наступного, уточнив напередодні премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Відповідний урядовий законопроєкт уже поданий до Верховної Ради.
Бюджет Миколаєва таким чином втратить 2,7 мільярда гривень, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.