МЗС Великої Британії не погодилося із заявою Джонсона щодо недостатньої військової підтримки України

  • 07:17
  • 18.09.2023

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі не погодився із критикою колишнього прем'єр-міністра Бориса Джонсона щодо повільного постачання західної зброї для України.

Про це вінзаявив в етері Sky News.

Клеверлі зауважив, що «завжди віддавав належне» лідерству Джонсона на посаді прем’єра щодо надання озброєння для України. 

Він нагадав, що Києву почали постачати протитанкові ракетні комплекси NLAW, а також стали навчати українських військових. Коли уряд очолив Ріші Сунак, то Велика Британія першою почала постачати основні бойові танки.

Окрім того, країна була першою в навчанні українських пілотів на швидкісних реактивних літаках, а також у передаванні ракет великої дальності, які «зіграли важливу роль у допомозі на півдні та південному сході України». Велика Британія «очолила світ у всіх цих питаннях», наголосив Клеверлі.

– Я щойно дав вам докази того факту, що він (Борис Джонсон — ред.) не має рації в цьому питанні, тому що ми продовжували брати на себе лідерство у спорядженні для перемоги в битві, яке попросили українці, — наголосив глава британської дипломатії. 

Він додав, що українці вдячні Великій Британії за надану допомогу.

Новини

27 вересня 2023
26 вересня 2023