Найвідоміший технічний університет Італії займеться економічним розвитком післявоєнного Миколаєва, — Сєнкевич

  • 08:31
  • 01.06.2023
photo_2022-06-02_19-53-05

Італійська компанія «One Works» залучила до створення майстер-плану Миколаєва Міланський технічний університет (Politecnico di Milano). Він розроблятиме стратегію економічної діяльності міста по завершенню війни.

Про це в програмі «Діалог» на телеканалі «МАРТ» розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Як відомо, Миколаїв став другим містом в Україні, яке в співпраці з Європейською економічною комісією при ООН (UNECE) займається плануванням майбутньої відбудови міста. З Миколаєвом https://nikvesti.com/ru/news/public/260049>працює італійська архітектурна компанія «One Works».

Документ, який розробляють спеціалісти, називається майстер-план – це поєднання генерального плану та стратегії розвитку міста. За словами мера Олександра Сєнкевича, майстер-план частково послужить для майбутнього генплану Миколаєва.

– Це не генплан, тому що генплан регулює містобудівну діяльність, а майстер-план дещо більше. Це поєднання генерального плану та стратегії розвитку міста. Тобто це два документи в одному. Фактично частина створеного майстер-плану буде технічним завданням для затвердження генплану міста. Окремо розробляються пілотні проекти. Там є напрямки: житлове будівництво, зелені зони, індустріальні парки і, власне, економіка міста, - каже Олександр Сєнкевич.

Важливим етапом є відновлення економічного підґрунтя в житті післявоєнного Миколаєва. Для вирішення цього питання компанія «One Works» залучила найвідоміший в Італії університет Politecnico di Milano. Готовий проект буде представлений на ознайомлення для посольства Данії, депутатів міськради Миколаєва та жителів міста.

– Компанія залучила до майстер-плану найвідоміший технічний університет Італії Politecnico di Milano, який буде займатись питанням економічного підґрунтя – яким чином місто буде заробляти на життя після війни. Сьогодні йде другий етап. Найближчим часом пройде зустріч з усіма, хто приймає рішення в цьому напрямку. Ми будемо готувати презентацію для посольства Данії, щоб вони бачили, яка робота проводиться, тому що для розробки ще потрібні додаткові ресурси. Окрім того, для цього проекту Данія залучила свою консультаційну компанію спеціалістів «COWI», які будуть займатись питанням теплопостачання, водопостачання, енергозбереження, організації сміття і всім, що знаходиться під землею. Після цієї роботи ми представимо проєкт також для депутатів міськради і для містян , які зможуть бачити, на якому етапі зараз розробка. Пілотність цього проєкту є плюсом, тому що ця робота стає прикладом для всіх інших міст, які після будуть брати з нас приклад, і робити те саме, - розповів мер.

Мер також додав, що над документами активно працюють, аби не затягувати його створення після війни, витрачаючи на це час. 

Новини

25 вересня 2023
24 вересня 2023