Окупанти залишили на Миколаївщині «вибухові пастки», - ДСНС

  • 12:55
  • 31.05.2023

Відступаючи з Миколаївщини під натиском ЗСУ, окупанти залишили сотні небезпечних пасток з вибухівкою. Наразі рятувальники ДСНС поступово виявляють такі небезпечні знахідки та закликають жителів бути обачними.

Про це повідомляє «Шиповник».

За словами Заступника начальника частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Миколи Полежаєва, найчастіше вороги ховали протипіхотні міни у щебінь – таким чином міну важко знайти навіть використовуючи спецобладнання.

– При мінуванні вони (окупанти, - прим. ред.) вставляли в щебінь протипіхотні міни, їх дуже важко знайти – міношукач не спрацьовував. Підло було, що вставляли в приватні будинки, у підвали, ховали під поверхню. Були випадки підривів місцевих жителів, коли людина поверталася додому, не бачила і наступала, - розказав він.

За словами начальника відділу гуманітарного розмінування Юрія Слющенко, вороги також використовували перероблені противотанкові міни, замінюючи вибухову частину на протипіхотну міну.

– Ми часто знаходили, коли в протитанкову міну вставляється протипіхотна, тобто така міна спрацьовує від меншої ваги, а небезпека там набагато вища. Якщо наступивши на протипіхотну міну, можна втратити кінцівку, але залишитися в живих, то протитанкова міна спрацьовує від 200 кг і там — смерть і людині, що торкнулася міни, і всім оточуючим. Окупанти зменшують чутливість протитанкової міни, - каже рятувальник.

На жаль не обійшлося без постраждалих серед саперів ДСНС: за час повномасштабної війни постраждало троє рятувальників. Щодо додаткових сил з інших регіонів, на жаль, є загиблий та поранені.

– На інших напрямках також, на жаль, були і загибелі особового складу були і травмування. Пов'язано це з інколи із нештатним використанням боєприпасів, мінними пастками і т.п. Буквально два місяці тому розрахунок із Закарпаття, який також працював з касетними елементами, підірвався. І ще до цього розрахунок з Одеської області підірвався на протитанковій міні, причому на дорозі, на якій до цього підірвалися ЗСУ, хоча дорога була обстежена і після них обстежена. Такі випадки мали у Харківській області, коли міни закопували на дуже велику глибину, вона не спрацьовує при перших 10-20 разів, - резюмував він.

Саме з причини смертельної небезпеки українцям заборонять самотушки чіпати вибухонебезпечні предмети, намагатися проводити розмінування – в такому випадку варто звертатися лише до професіоналів своєї справи.

Новини

29 вересня 2023
28 вересня 2023