Папа Франциск назвав повернення окупованих земель України «політичною проблемою»

  • 12:22
  • 27.05.2023
45ce0bc-ze-papa-getty-13-05-23

Папа Римський Франциск назвав повернення українських територій, окупованих росією, «політичною проблемою». 

Про це він сказав в інтерв’ю Telemundo.

Журналіст запитав Папу, чи вважає він, що для досягнення миру, росія має повернути захоплені території. На що той відповів: «Це політична проблема. Миру буде досягнуто того дня, коли вони [Україна та росія] зможуть говорити один з одним, або самі, або через інших».

Також Папа Франциск заявив, що Україна «не так мріє про мирні переговори», тому що український блок — США, партнери у Європі — є дуже сильним.

– Іншими словами, вони мають дуже велику власну силу. Правильно? Те, що йому дуже болить, і щодо чого [президент Володимир Зеленський] просить співпраці, — це спроби повернути дітей в Україну», — сказав Папа.

Нагадаємо, Папа Римський Франциск зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським у Ватикані 13 травня. Від Зеленського він отримав пропозицію долучитися до реалізації української «формулу миру», зокрема в питаннях продовольчої безпеки, звільнення полонених і депортованих осіб та відновлення справедливості. Окремою темою зустрічі стали викрадення і депортація українських дітей до росії. Зеленський закликав Ватикан приєднатися до зусиль України щодо їх повернення.

Окрім того, Зеленський закликав Понтифіка до чіткого засудження військової агресії росії проти України й наголосив, що не може бути рівності між жертвою та агресором. 

Новини

2 червень 2023
1 червень 2023