У Мінфіні розповіли, скільки коштів потребує Україна на відновлення цьогоріч

  • 18:45
  • 26.05.2023

Незабезпечені першочергові потреби у відновленні цьогоріч становлять близько 6,5 млрд доларів США.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час зборів групи країн-членів МВФ та Світового банку в Чорногорії.

Зазначається, що Уряд передбачив у державному бюджеті на 2023 рік частину коштів на першочергове відновлення у розмірі 3,3 млрд доларів США.

– Наші міжнародні партнери надали гарантії на близько 4,3 млрд доларів США. Водночас, незабезпечені першочергові потреби у відновленні цьогоріч становлять близько 6,5 млрд доларів США. Отже, вчасне залучення цих коштів має вирішальне значення для створення належних умов проживання людей, повернення мігрантів та сприяння економічному зростанню України, - сказав Марченко.

Він додав, що пріоритетом влади є створення стимулів для повернення громадян додому. У цьому контексті важливим є відновлення країни.

– Внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну мільйони українців знайшли прихисток в європейських країнах і ми вдячні урядам цих держав за надану допомогу та захист. В багатьох країнах вимушені українські мігранти отримали доступ до соціальної допомоги, медичних послуг, освіти та працевлаштування нарівні з громадянами приймаючих країн, - заявив міністр.

Новини

1 червень 2023
31 травня 2023