ПЦУ з 1 вересня перейде на новоюліанський календар – Різдво, Водохреще та Миколая теперь святкуватимуть в інші дні

  • 17:31
  • 24.05.2023
_129848161_photo_2023-05-24_10-39-52-2

Православна Церква України з 1 вересня 2023 року перейде на новоюліанський календар для нерухомих свят. Тепер ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, а День Святого Миколая – 6 грудня.

Відповідне рішення ухвалили 24 травня на Архієрейському Соборі, йдеться у повідомленні ПЦУ на Facebook.

– Рішенням Архієрейського Собору помісної Української Православної Церкви під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 24 травня 2023 року затверджено Постанову про календарне питання, в якій визначено перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року, – повідомили в Православній Церкві України.

Водночас Собор вирішив зберегти за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий календар.

– Загальне вживання новоюліанського календаря, після затвердження цього рішення Помісним Собором, що скликається на 27 липня 2023 р., буде запроваджене з 1 вересня цього року, коли розпочинається новий церковний рік. Водночас парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено, – кажуть у ПЦУ.

– Питання календарної реформи давно дискутується і в суспільстві, і в Церкві. І ми бачимо, що з року в рік все більшим стає число прихильників переходу на оновлений, сучасний календар, яким вже давно користуються більшість Помісних Православних Церков. З новою силою це питання постало внаслідок російської агресії. Нині юліанський календар сприймається як пов'язаний з російською церковною культурою...Тож прагнення збереження і утвердження української духовної ідентичності, захист від агресії "русского міра", вимагають від нас назрілого рішення – долучитися до більшості Помісних Православних Церков і запровадити у вжиток новоюліанський календар, – розповідають у ПЦУ.

Формально перехід ще має затвердити помісний собор церкви 27 липня 2023 року. Однак предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній сказав ВВС, що питання вже вирішене і перехід відбудеться.

Новини

2 червень 2023
1 червень 2023