Уряд виділив 58,4 млн грн на виготовлення закордонних паспортів для українських біженців

  • 07:50
  • 20.05.2023
23-main-v1653651294-large

Уряд виділив 58,4 мільйона гривень із резервного фонду на виготовлення закордонних паспортів для громадян, які знайшли тимчасовий прихисток за межами України.

Про це повідомила пресслужба уряду.

Йдеться про паспорти, які оформлюються закордонними дипломатичними установами України. Було розроблено проєкт постанови про виділення для Міністерства закордонних справ додаткових коштів на виготовлення паспортів.

Мінреінтеграції пояснило, що з початку повномасштабного вторгнення значна кількість українців виїхали за кордон за внутрішніми документами або закордонними паспортами, термін дії яких закінчився. Через це виникла необхідність в оформленні великої кількості паспортів у закордонних дипломатичних установах.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на 16 травня було зафіксовано 8 240 289 біженців з України по всій Європі. З них 5 124 575 зареєстровані для тимчасового захисту або аналогічних національних схем захисту в Європі.

Рішення Кабміну дозволить забезпечити виготовлення закордонних паспортів для українських громадян, які знайшли тимчасовий прихисток за межами України.

– Дякуємо Мінекономіки та Мінфіну за розробку цього важливого акта, а також МЗС, Мін’юсту, Мінцифри й іншим членам Координаційного штабу за прискорене опрацювання документа. Вкотре такий формат співпраці доводить свою ефективність, — сказала очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук.

Новини

2 червень 2023
1 червень 2023