НАТО вперше з часів Холодної війни затвердить, як буде реагувати на напад росії

  • 07:50
  • 19.05.2023
nato-700

НАТО на саміті у Вільнюсі планує ухвалити тисячі сторінок секретних військових планів, у яких буде описано, як Альянс реагуватиме на напад росії. 

Про це повідомляє Reuters.

Після завершення Холодної війни НАТО не бачило потреби розробляти масштабні оборонні плани, оскільки вважало, що росія більше не становить загрози для існування світу.

Перші кроки до зміни ставлення до росії були у 2014 році після окупації Криму: тоді союзники вперше розгорнули бойові війська на сході Альянсу.

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, що є найкривавішою війною в Європі з 1945 року, НАТО остаточно змінює ставлення до загрози зі сторони росії. Альянс хоче мати план реагування на агресію задовго до того, як може спалахнути конфлікт із таким супротивником, як москва.

НАТО планує надати країнам вказівки щодо того, як модернізувати свої сили та матеріально-технічне забезпечення. Генсек НАТО Єнс Столтенберг також зазначив, що в документах буде вказано, які війська будуть розгортати для захисту певних регіонів.

Офіційні особи НАТО оцінюють, що на повну реалізацію планів знадобиться кілька років, хоча вони наголошують, що за потреби Альянс може розпочати бій негайно.

Новини

2 червень 2023
1 червень 2023