Миколаївська політологиня розповіла про перешкоди, які не дозволяють долучити місцеві порти до «зернової угоди»

  • 14:41
  • 20.03.2023
266709_0

Тристороння «зернова угода» між ООН та Туреччиною й Україною, ООН та Туреччиною й Росією була подовжена на 120 днів. Розширити географію й долучити порти Миколаєва під час перемовин не вдалося.

Кандидат політичних наук, доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Чорноморського національного університету імені Петра Могили Ірина Тихоненко розповіла про політичне підґрунтя у питанні долучення миколаївських портів до зернової угоди, передає «Суспільне».

За словами політологині, питання безпеки із залучення миколаївських портів до угоди та домовленості щодо цього з Росією мають у собі не лише військово-стратегічне підґрунтя, а й шляхи стабілізації продовольчої безпеки у світі.

— Відомо, що Африка є першою у списку подолання загрози голоду. Одночасно цей континент, переважно держави Суб-Сахарської Африки, є об’єктом російської пропаганди. Деякі держави — повністю йдуть у фарватері зовнішньої політики Кремля. Росія активно використовує наратив про те, що це Україна не йде на переговори щодо завершення війни і цим самим створює нестачу продовольства в Африці, — розповіла Ірина Тихоненко.

Російська сторона використовує наративи, каже доцентка, що війна в Україні — це конфлікт Заходу і Росії.

—У Кремлі стверджують, що Захід хоче втягнути африканські держави у конфлікт, використовуючи їх залежність від української аграрної продукції, тим самим ще раз, але вже у ХХІ сторіччі, зробити Африку своїм сателітом, — сказала політологиня.

Як розповіла Ірина Тихоненко, затягування при роботі інспекцій в протоці Босфор з боку Росії, є одним з важелів впливу на Анкару.

—Робота «зернової ініціативи» є важливою для Туреччини як держави-посередника. Власне позиціювання Анкари як лідера Чорноморського регіону турбує Кремль. Послідовна та виважена політика України щодо роботи Чорноморського зернового коридору і подальше українсько-турецьке співробітництво мають нівелювати спроби Москви посварити наші країни, — сказала Ірина Тихоненко.

Розв'язання питання щодо перевірок у Босфорі, вважає політологиня, дозволить повернутися до питання долучення портів Миколаєва до зернової угоди.

Новини

2 червень 2023
1 червень 2023