У Миколаєві посилили контроль над гуманітарною та благодійною допомогою

  • 17:19
  • 18.03.2023
152735

Із перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України Миколаїв отримує гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів. Увесь гуманітарний вантаж чітко обліковується, ведеться документація від отримання до розподілу кінцевому адресату. Головна умова в тому, щоб процес обліку та розподілу був максимально прозорим та об’єктивним.

Виконавчий комітет Миколаївської міської ради затвердив Порядок контролю за гуманітарною та благодійної допомоги. Його розроблено в рамках співпраці з Антикорупційною ініціативою ЄС (EUACI).

Відповідно до зазначеного Порядку в Миколаєві створено спеціальний Штаб, який є єдиним представницьким органом, що контролюватиме поводження з гуманітарної та благодійної допомоги.

Вся допомога підлягає огляду та фотофіксації комісією, яка і приймає рішення про її розподіл. На всіх етапах здійснюється бухгалтерський облік допомоги, навіть на період дії воєнного стану, коли це необов’язково.

Вся інформація про надходження та використання допомоги - на офіційному сайті.

Нововведення дозволять:

  • покращити якість та швидкість управлінських рішень щодо поводження з допомогою;
  • забезпечити прозорість та неупередженість процесу розподілу та використання допомоги;
  • усунути будь-які корупційні фактори у цій сфері;
  • збільшити довіру донорів, а також громади.

Відзначимо, що EUACI та Миколаїв співпрацюють з літа 2022 року по низці напрямків, пріоритетним з яких є забезпечення прозорості та підзвітності у відбудові міста.

Новини

23 червень 2024
22 червень 2024