До кінця посівної на Миколаївщині встигнуть розмінувати до 30% полів

  • 12:55
  • 18.03.2023
266618_0

В Україні забруднені вибухонебезпечними предметами майже п'ять мільйонів гектарів землі, з них на Миколаївщині 270 тисяч гектарів. До кінця посівної до 30 відсотків полів мають встигнути розмінувати й засіяти ярими сільськогосподарськими культурами.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині Новини» розповів заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук, передає «Суспільне».

Через погодні умови польові роботи на Миколаївщині вже розпочались.

— Найближча перспектива, сподіваємось, що за місяць-два вдасться до посівної компанії пізніх ярих культур і розчистити хоча б до 30% в Миколаївській і Херсонській областях, — сказав Денис Марчук.

Розмінування українських полів, каже представник аграрної ради, це проблема всієї держави.

— Гинуть люди, які працюють в полях, розміновують їх. Для більшості аграріїв фінансове забезпечення — це проблема номер один. Для деокупованих територій і де відбувалися активні бойові дії ще й накладається розмінування, розчищення від засмічення мінами, снарядами, — розповів Денис Марчук.

За словами Марчука, поля розміновують фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

— Вони роблять все необхідне, дуже багато допомагають аграріям, але фізично не вистачає їхніх працівників. Водночас триває й розмінування цивільної інфраструктури. Одна команда за день може відпрацювати не більше 20-30 га, а загальна кількість 5 мільйонів, — сказав Денис Марчук.

Держава сьогодні працює з міжнародними фондами, каже представник аграрної ради, щоб залучати додаткове фінансування.

—  Партнери надають кошти для закупівлі обладнання або безпосередньо постачають на територію України обладнання, що допомагатиме працівникам ДСНС розміновувати. Чекаємо на міжнародні експертні групи, які мають досвід роботи з розмінування в різних частинах світу, щоб пришвидшити процес розчищення аграрної землі, — розповів Денис Марчук.

Новини

23 березня 2023
22 березня 2023