«Складне, проте не катастрофічне» — миколаївський гурт Cherry-merry про становище української музики та інші речі
- 17:45
- 19.06.2016
Музика вітчизняного виробництва ось-ось досягне свого апогею — протягом останніх років на арену виходить усе більше й більше талановитих музикантів, серед яких є перспективний гурт з Миколаєва. Шиповник поспілкувався з Cherry-merry — обговорили публіку, пріоритети, те, що наболіло й інші, не менш важливі питання.
Короткий екскурс:
Cherry-merry — український гурт, заснований 2010 року у Миколаєві. Стилістику та манеру звучання гурту можна охарактеризувати як оригінальну суміш мелодійного британського інді та напористого гітарного американського «гаражного року».
Учасники:
Микола Колков — бас-гітара, менеджер гурту
Артемій Денисенко — гітара, вокал, тексти
Андрій Носенко — ударні, вокал, тексти
1. Якщо я не помиляюся (точніше, якщо Вікіпедія не помиляється), то ваш гурт було засновано у 2010 році. Пригадуєте, як це було?
Саме так! У сучасному вигляді гурт сформувався та визначився із своїми амбіціями остаточно у 2010 році.
Микола Колков (басист) дуже довго виношував ідею створення нового рок-бенду, який би міг принципово відрізнятися від усього того, що могла запропонувати тогочасна українська рок-сцена. Гурт мав за мету, рівняючись на топових світових виконавців rock’n’roll, зробити справжній “вітер” в Україні…
У процесі пошуку власного саунду та виконавців у гурті з’явилися Андрій Носенко (ударні/вокал) та Артемій Денісенко (гітара/вокал). Було вигадано яскраву сумбурну назву Cherry-merry… і вперед!
2. Діяльність Cherry-merry налічує у собі шість плідних років. Чи вірно буде зазначити, що за цей час гурт зазнав істотного прогресу?
Так! Уважаємо, що часу ми дарма не витрачали. За цей період нами було видано EP “Will blow your doors out”, повноформатний альбом “Listen loud”, кілька яскравих відео робіт на наші пісні та окремих музичних синглів.
Ми встигли відвідати із концертами велику кількість міст України та сусідніх країн. Гучно заявили про себе на топових українських музичних фестивалях останніх років.
Щодо питання “прогресу” – вам має бути видніше.
Ми ж зі свого боку постійно намагаємось покращувати свій індивідуальний рівень та вдосконалювати музичний контент групи, виводити його на нові рівні масмедіа споживання.
3. А чи задоволені ви результатом, що маєте на сьогодні?
Гадаємо, що кожний добрий музикант глибоко в душі “вічно зголоднілий перфекціоніст” і ніколи не буває задоволений результатом на всі 100%.
Задоволення приходить завдяки яскравим враженням від вдалого концерту чи нового качового треку, але воно не є довгим та остаточним, тому зникає відразу ж, коли з’являється нова мета!
Постійний розвиток та визначення мети має стати основним пріоритетом для будь-якої творчої особистості, яка прагне бути почутою та успішною.
4. У вашому, так би мовити, "послужному списку" налічуються виступи як у відносно невеликих клубах, так і на масштабних фестивалях. Неважко адаптуватися під зміну майданчиків?
Ні. Зовсім неважко.
Кожного разу на будь-який майданчик ми виходимо з бажанням роздати нашого "музла" та відірватися на повну, неначе в останній раз… І це бажання, неначе вірус – захоплює та вражає… Чим більше слухачів, тим “масштаб ураження” більший.
5. А як щодо публіки? Відчувається різниця між прийомом Cherry-merry на півдні України і, скажімо, у західній частині? Аналогічно і до інших регіонів
Уважаю, що немає ніякої різниці. Усюди є люди, які полюбляють якісну драйвову гітарну музику. Усюди нас приймають щиро і відкрито.
6. Чи траплялися курйози на концертах? Наведете приклади?
Курйозів завжди навіть більше, аніж того хотілося.
На одному з минулих концертів Артемій так захопився стрибками під час виступу, що послизнувся та впав посеред сцени, але не розгубився - підійматися не став, а продовжив грати, розмахуючи в такт ногами, ніби на велосипеді… Публіці дуже сподобалася така неочікувана зміна дії. Присутні почали кричати, активно аплодувати.
Після закінчення концерту друзі підходили та вітали його із такою вдалою “домашней заготовочкой”, на що йому не залишалося нічого, окрім як “посміхатися крізь сльози” та гладити величезний синець на боці.
7. Яке з відвіданих вами міст запам'яталося найбільше? Чим саме?
Усі міста по-своєму прекрасні та неповторні. А головне – це всі ті чудові люди, яких ми зустрічаємо під час своїх виступів та подорожей!
8. Чим би ви, як мешканці Миколаєва, зацікавили туристів?
Ні для кого не секрет, що у Миколаєві найгарніші дівчата!
До того ж місто має унікальне географічне положення у дельті двох річок, а також наявність заповідних степів, що тягнуться до самого Чорного моря.
Є зоопарк, пивзавод)
9. Як на сьогодні ви оцінюєте становище музичного продукту вітчизняного виробництва?
Складне і наболіле питання, про що можемо спілкуватися годинами…
Якщо стисло – становище тяжке, але вже не катастрофічне. За останні декілька років з’явилося багато яскравих гуртів та виконавців, які спокійно можуть конкурувати із європейськими та світовими.
Суттєво не вистачає наявності обізнаних державних/приватних, зацікавлених та фінансово спроможних меценатів, структур чи організацій (за типом компаній звукозапису та лейблів), що могли би стимулювати музичну галузь у цілому, а також знаходити та підтримувати талановитих музикантів.
10. Стосовно того продукту, що випускає Cherry-merry. Про що, якщо узагальнити, ваші пісні? (це питання важливе буде для тих, хто послухає вашу музику вперше)
Наші пісні – це емоції… яскраві емоції, що залишили свій відбиток на душі.
Це загальнодоступні людські почуття радощів, кохання, любові до пригод та розваг… Узагалі, то намагаємося нести максимум позитиву!
Але є декілька треків, де підіймаються серйозні соціальні аспекти життя, проблеми самореалізації людини в сучасному суспільстві.
11. Чи прагнете ви за допомогою пісень донести щось слухачам?
Наскільки пам’ятаємо, цей аспект не ставився в пріоритет.
Так, є декілька треків, де у текстах ми намагаємося передати наше бачення чи ставлення до якоїсь проблеми, та все ж вокал, у концепції побудови загального звучання гурту, використовується більше як додатковий інструмент. Цей прийом підкреслює наше специфічне звучання в цілому та надає додаткової енергії і драйву.
12. Як щодо музики, що вам до вподоби?
Микола: Kasabian, Kram, Oasis, The Kills, Wolfmother, Royal Blood.
Андрій: Wolfmother, Arctic Monkeys, Royal Blood, Kasabian.
Артемій: Kasabian та Foals.
13. Що б ви порадили музикантам-початківцям?
Робити свою якісну музику. Шукати свій індивідуальний саунд та можливості самореалізації. Постійно працювати та вдосконалювати себе.
Ніколи не здаватися!
14. Наостанок з вас по одному фільму та книжці, що подивилися й прочитали останнім часом
Микола: "Руководство по эксплуатации газотурбинного двигателя".
Фільм – “Марсіянин”.
Андрій: телесеріал "Вініл",
книжки М.Дрюона, Б.Корнуела.
Артемій: Останнім подивися "Warcraft: Початок". Дуже сподобався, бо це спогади з дитинства і взагалі фільм дуже гарний.Останнім оповіданням, що я прочитав було "Лист Пензля Ніґґля" Джона Р. Р. Толкіна.
У період з 15 по 16 липня гурт Cherry-merry виступить у рідному Миколаєві разом з Sinoptik та Fontaliza. Звісно, там будемо і ми.
[embed]https://youtu.be/1EwQkKHX9Os[/embed]
Розмовляв Андрій Юрчак