Кінбурнський півострів на Миколаївщині залишається в «сірій» зоні

  • 12:52
  • 01.02.2023
Screenshot_79-664x380

Кінбурнський півострів станом на 1 лютого перебуває у "сірій" зоні — повного контролю над територією не мають ані Україна, ані російські збройні формування.

Про це в ефірі національного телемарафону розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони «Південь» Наталія Гуменюк, повідомляє Суспільне.

– Вогневий контроль і з одного, і з іншого боку не дає встановити абсолютно господарювання жодної сили. Тому ці території (включно з островами Майський та Довгий — ред.) географічно складні для закріплення і вони постійно перебувають під обстрільним контролем: якщо переважає з нашого боку — можна вважати, що наш контроль. Якщо з іншого боку — інший, — розповіла Наталія Гуменюк.

Попри це, за словами Гуменюк, російські війська мають сполучення із Кінбурнською косою суходолом. Це дає їм змогу перекидати на півострів особовий склад та техніку.

– Але ворог має сполучення суходолом. І навіть територіально острови та півострів ближче до лівого берега річки Дніпро. Тому вони там з’являються частіше, але й вибиваються звідти частіше, — сказала Наталія Гуменюк.

Нагадаємо, що російські окупаційні війська використовують Кінбурнську косу як плацдарм для виконання бойових завдань по територіях Очаківської та Куцурубської громад.

Новини

31 березня 2023
30 березня 2023