Айтішник у ЗСУ створив додаток, який відстежує, чи рідні в безпеці

  • 14:56
  • 24.01.2023
Yak-zrobyty-mobilnyy-dodatok-930x620

Backend-розробник Євген Коваль (зараз у лавах ЗСУ) створив додаток MyState, який допомагає слідкувати за станом близьких людей. Він доступний на iOS та Android

 

Ідея такого додатку з’явилася у військового після того, як його підрозділ вивели з-під Бахмуту. Це по часу збіглося із черговим обстрілом у Києві, тоді він і зловив себе на думці про те, що численні «Як ти?» в чатах можна автоматизувати. Тому Євген почав працювати над додатком, який допомагає відстежувати, чи близькі перебувають у безпеці. Спочатку він працював над базовими функціями та сайтом, але потім переключився на мобільну розробку. 

Скріншот наданий автором додатку

Для того, щоб швидко запустити мобільні додатки, розробник писав їх на Flutter, про який багато читав ще до війни. Для Євгена реліз MyState став першим релізом мобільного додатку на сторах і першим проектом на Flutter. Щоб користуватися додатком, потрібно завантажити його та встановити. Потім надіслати посилання-запрошення друзям та близьким. Після цього можна заходити в додаток, вказувати свій стан «Я добре/Я не добре», лишати коментарі, геолокацію за необхідності, а також перевіряти, чи все нормально у близьких. 

З приводу захисту даних у додатку розробник відзначає, що авторизація через соціальні мережі сама по собі працює як захист. До того ж, дані зберігаються локально на пристрої в зашифрованому вигляді. Комунікація з сервером йде з використанням jwt-токену.

– Для мене дуже важливо було створити продукт, який буде корисним для багатьох українців в ці нелегкі часи. Постійно приходять ідеї, як можна покращити MyState і я намагаюсь їх якнайшвидше імплементувати. Буду дуже радий фідбеку з приводу зручності користування, а ще охочим, які допоможуть покращити користувацький досвід, адже часу на роботу з продуктом в мене критично мало, — розповідає Євген Коваль, автор додатку.

Новини

26 січня 2023
25 січня 2023