Організатора «референдуму» на Херсонщині засудили до п'яти років ув'язнення

  • 07:56
  • 24.01.2023

Служба безпеки зібрала вичерпну доказову базу на організатора російського псевдореферендуму у Бериславському районі Херсонської області. Суд призначив їй покарання у вигляді п'яти років ув'язнення.

Про це повідомляє СБУ.

За даними розслідування, ворожою поплічницею є мешканка селища Новоолександрівка Бериславського району. Відомо, що жінка є колишня член місцевої «виборчої комісії», створеної агресором під час тимчасової окупації території. Після захоплення населеного пункту вона добровільно вступила до лав місцевої окупаційної адміністрації.

– Там виконувала завдання Москви щодо організації та проведення незаконного референдуму у тимчасово захопленій частині півдня України, - додали в повідомленні.

Для цього зловмисниця формувала так звані реєстри виборців на території району, закликала людей прийти на дільниці та проголосувати на користь країни-агресора. Вона особисто оминала приватні домоволодіння та вимагала від людей поставити потрібну «позначку в бюлетенях».

За матеріалами Служби безпеки суд визнав її винною за частини 2 статті 28 та частини 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їй покарання у вигляді 5 років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади в органах влади та займатися діяльністю, пов'язаною з виборчим процесом, строком на 10 років.

Новини

26 січня 2023
25 січня 2023