Росія по соцмережах шукає робітників для риття окопів на окупованій території України

  • 18:10
  • 15.12.2022

У російських соцмережах і на сервісах оголошень з'явилися повідомлення про пошук робітників, готових рити окопи на тимчасово окупованих територіях України.

Як пишуть російські ЗМІ «Медуза» і The Moscow Times, подібні оголошення з'явилися на сайтах оголошень «Авито», HeadHunter і в соцмережі «Вконтакте» (VK). 

У вакансіях, розміщених компанією «СтройКом», яка займалася будівництвом Кримського моста, що з'єднує півострів з Росією, пропонується вахтова робота в Токмаку і Бердянську (тимчасово окупована частина Запорізької області), Луганську і навіть Запоріжжі, що перебуває під контролем України. Також аналогічні пропозиції є в Бєлгородській області РФ.

Від претендентів (беруть, в тому числі, осіб з інвалідністю, а досвід – не важливий) вимагається рити окопи і бліндажі, ставити бетонні протитанкові піраміди, встановлювати вагончики. Робота вахтовим методом від 30 до 90 днів.

Роботодавець пропонує оплату від 89 до 258 тисяч рублів (від 1,4 до майже 4 тисяч доларів США). Проживання робітників організовано в казармах з двоярусними ліжками.

Водночас, зауважують російські ЗМІ, на сайтах з відгуками про роботодавців вже можна знайти безліч негативних коментарів від робітників. Вони скаржаться на погані побутові умови і проживання в армійських наметах, затримки зарплати і неповні її виплати. 

1671119946-6794.webp

​​​​​​​Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

25 серпня 2026
24 серпня 2026