Угорщина не підтримує нового пакету санкцій проти Росії, - FT

  • 16:32
  • 08.12.2022
_putin_gettyimages_1035444156_650x410

Угорщина виступила проти нового пакету санкцій проти Росії. Також вона не підтримала пропозицію подвоїти фонд ЄС, з якого фінансуються постачання зброї Україні.

Про це повідомляє Financial Times.

Як зазначає видання, посилаючись на високопоставлених дипломатів ЄС, Угорщина використовує найбільшу зброю, якою може володіти - право вето на будь-яке рішення ЄС, яке вимагає одностайності всіх 27 країн-членів.

– Учора під час зустрічі послів ЄС Угорщина, яка вже наклала вето на пакет допомоги Україні на 18 мільярдів євро у вівторок, виступила проти нового пакету санкцій проти Росії та пропозиції подвоїти фонд ЄС для надання зброї Україні та іншим країнам, - пише FT.

Деякі дипломати вже висловили занепокоєння тим, що Угорщина «візьме в заручники» всі майбутні рішення ЄС, які вимагають одностайності, а не лише 18 мільярдів євро для України та угоду ОЕСР щодо корпоративного податку, яку Будапешт заблокував у червні.

– Вони створюють труднощі скрізь, де тільки можуть...Це стає досить передбачуваним, - сказав високопоставлений чиновник ЄС.

Видання також пише, що окрім дев'ятого пакета санкцій, ще одне рішення, яке Будапешт може накласти вето, - це розширення Шенгенської зони, кандидатами на вступ до якої є Хорватія, Румунія та Болгарія.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заперечив, що Угорщина наклала вето на рішення Єврокомісії щодо виділення Україні макрофінансової допомоги в 18 млрд євро у 2023 році.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

31 січня 2023
30 січня 2023