Росія не боїться ескалації. У Латвії підтримують передачу Україні необхідної зброї без обмежень

  • 11:22
  • 06.12.2022

У Латвії виступили за передачу Україні усієї необхідної зброї від країн-союзників без жодних обмежень щодо її використання.

Про це повідомив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в інтерв'ю Neatkariga Rita Avize.

За його словами, наразі між НАТО, ЄС та країнами-союзниками точиться дискусія про те, щоб передати Україні далекобійні артилерійські системи, танки та ще більш ефективні системи ППО.

– Є деякі колеги, які хвилюються: чи не означає це, що Україна використовуватиме цю зброю для прориву на територію Росії? Моє пояснення: ця зброя має бути розподілена, щоб Україна могла ефективно захистити себе від руйнування своєї енергетичної системи, – сказав Рінкевичс.

Так, він зазначив, що у разі подальшого руйнування енергосистеми, українці почнуть тікати до Європи і станеться гуманітарна катастрофа, від якої постраждають мільйони.

– Тому моя думка була такою: ми повинні дати українцям зброю, їх не потрібно обмежувати у використанні цієї зброї, якщо мета - знищити бази, де знаходяться ракети чи літаки на територіях, які знаходяться на боці Росії, – сказав він.

Рінкевич додав, що Росія бомбардує всю Україну, не боячись ескалації, а партнери весь час думають: «ой, якби ми щось не загострили». При цьому країна-агресор вже давно пішла на значно серйознішу ескалацію з руйнуванням енергосистеми України.

– Ну, не може бути так, щоб агресор використовував абсолютно всі можливості, але ми завжди намагаємося щось вказати країні, яка захищається від цього агресор, – додав він.

Зазначимо, що раніше Рінкевичс заявив, що Україна повинна мати право завдавати ударів по аеродромах та ракетних складах Росії, з яких завдаються удари по українській цивільній інфраструктурі.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

31 січня 2023
30 січня 2023