СБУ затримала колаборанта, який допомагав Росії вводити в Херсоні «рублеву зону»

  • 17:30
  • 05.12.2022

СБУ затримала в Херсоні колишнього керівника банку Росії, який допомагав ворогу запровадити в місті «рублеву зону».

Про це повідомляє в Telegram СБУ.

– Зловмисником виявився керівник колишньої філії підконтрольного Росії «Международного расчетного банка», який відкривав свої «відділення» в окупованих районах півдня України, - пише пресслужба.

Через цю «фінустанову» гауляйтер Володимир Сальдо планував облаштувати в регіоні більше 200 банківських «представництв» Росії й таким чином здійснити введення «рублевої зони». Більша частина грошей повинна була йти на фінансування війни проти України.

– Для реалізації проєкту агресор планував використати «досвід» створення розгалуженої мережі російського «Расчетного банка» у захоплених районах Донецької та Луганської областей, - додає СБУ.

Відповідне завдання від ворога виконував колишній працівник місцевого банку. Ще на початку вторгнення він добровільно допомагав росіянам та погодився очолити одне з відділень російської фінустанови.

– Перебуваючи на «посаді», ворожий поплічник змушував місцевих підприємців переходити на комерційні розрахунки у російських рублях і відраховувати частину прибутків на користь окупаційної адміністрації, - відзначає пресслужба.

Після звільнення Херсону й втечі росіян зрадник намагався «залягти на дно» в одній із лікарень міста, однак пізніше його все ж було затримано.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

31 січня 2023
30 січня 2023