росія заборонила працівникам ЗАЕС, які не перейшли в «Росатом», заходити на територію станції — Генштаб ЗСУ

  • 21:02
  • 28.11.2022

Окупанти з 28 листопада заборонили вхід на територію Запорізької АЕС працівникам станції, які відмовилися підписувати контракти з «Росатомом».

Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ станом на 18:00 28 листопада.

Про те, що представники російського держконцерну «Росатом» намагаються взяти під контроль Запорізьку АЕС, стало відомо ще у квітні. Тоді Україна заявила, що російська компанія відправила на окуповану ЗАЕС групу з восьми спеціалістів-ядерників, які спробували взяти під контроль управління станцією.

І хоча українські працівники на станції залишилися, росіяни почали спонукати їх перейти в «Росатом». Так, наприкінці вересня Україна заявила, що співробітникам ЗАЕС окупанти наказали перевестися до російської державної корпорації «Росатом», аби зберегти свою роботу.

Після цього очільник «Енергоатому» Петро Котін звернувся до працівників станції та закликав їх не вестися на пропозиції окупантів.

– Знаю, як тяжко вам щодня бачити обличчя окупантів та, ігноруючи їхні погрози, тримати удар. Але закликаю вас не здаватись і зараз. Не робити того жахливого кроку, на якому наполягають загарбники, не підписувати жодних заяв, угод і контрактів. Не зраджувати рідну станцію, не робити дій, які перекреслять досягнення всього попереднього життя, — наголосив Котін.

Попри оголошену окупантами «анексію» Запорізької АЕС, зараз на станції продовжують працювати українські фахівці. За ситуацією на ЗАЕС також спостерігають представники МАГАТЕ, які регулярно звітують про обстріли станції та напружену ситуацію.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

8 лютого 2023
7 лютого 2023