Мінкульт: Нехай заберуть Пушкіна, а повернуть картини та єнота

  • 12:45
  • 23.11.2022
2784808

Російські окупанти під час окупації Херсонщини вивезли із регіону історичні цінності, а також тварин із контактних зоопарків.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в нтерв'ю «Українській правді» розповів про колаборантів у херсонських музеях та про готовність обміняти вкрадене на пам'ятники Пушкіну та іншим російським письменникам.

Повідомляється, що окупанти за допомогою деяких музейних працівників, які співпрацювали з ворогом, незаконно вивезли («евакуювали», як вони називали цей процес) експонати херсонських краєзнавчого та художнього, а також Каховського історичного музеїв до Криму під час відведення військ із правобережжя.

– Для мене очевидна колаборація директора краєзнавчого музею в тому ж Херсоні. Вона не лише відкрито виступила на підтримку окупації, а й керувала власне крадіжкою. Це класична колаборація. Ті люди, які ховалися чи не приходили на роботу, це навпаки позиція спротиву… Для мене очевидно, що переважна більшість представників закладів культури або чинили опір, або не сприяли окупації, - сказав Ткаченко.

За словами міністра, директор Херсонського художнього музею спілкувалася з ним та назвала йому імена всіх колаборантів.

– Я з нею провів багато часу в Херсоні. Так, там списки є, у тому числі й колишня хранителька цього музею, яка була звільнена, але потім приїхала звідкись із Росії та намагалася керувати процесом, - повідомив Ткаченко.

Міністр додав, що обговорювалася пропозиція обміняти вкрадені музейні цінності і єнота, який став дуже відомим, на пам'ятники.

– Ми можемо, до речі, всі ці пам'ятники Пушкіну, які зараз масово переміщують в інші місця, запропонувати обміняти на те, що було вкрадено, включаючи єнота, - запевняє Ткаченко.

Нагадаємо, під час відступу окупанти вкрали тварин із зоопарку у Херсоні.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

8 грудня 2022