ЗСУ мають звільнити ще близько двох тисяч населених пунктів – Зеленський

  • 21:07
  • 22.11.2022
1669144252-9146

Збройні сили України мають деокупувати ще близько 2 тисяч населених пунктів, захоплених російськими терористами.

Виступаючи перед учасниками 104-го Конгресу мерів і голів муніципалітетів Франції президент України Володимир Зеленський розповів, що українським військовим вдалося звільнити від російської окупації вже понад 1800 населених пунктів, у яких росіяни замінували й пограбували все, що встигли.

– Загалом міст і сіл, які нам ще належить звільнити й відновити, ще близько 2 тисяч. Мінімум десятки з них зруйновані ударами російської армії повністю, як Маріуполь чи Волноваха, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що Росія своєю війною прагне не просто привласнити українську землю та ресурси, це є зіткненням «двох протилежних ставлень до людей і до життя». За словами президента, Росія приносить репресії, знущання, забирає в людей не лише майно.

– Є тисячі прикладів, зокрема того, як російські військові розстрілювали житлові будинки чи аавтівки на дорогах. Є тисячі доказів того, що мінування та знищення енергетичної, медичної, освітньої та іншої інфраструктури в Україні – це свідома російська політика. Вони прагнуть, щоб українці просто не змогли жити на цій землі. Зараз, перед зимою, ми зіткнулися з однією з найбільших загроз за час повномасштабної війни - російський ракетний терор зруйнував майже половину нашої енергетичної інфраструктури. І ми знаємо, що Кремль поставив завдання й далі бити по енергооб'єктах, - зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що Росія цим хоче зробити з усією територією України те, що вона робить з окупованими містами й селами - хоче знищити життя.

– Щоб пройти цю зиму і не дати Росії перетворити холод на знаряддя терору й підкорення, ми потребуємо багатьох речей - від генераторів різної потужності до старлінків. Для нас це не просто питання про техніку. Для України - це захист від терору. Я закликаю вас бути конкретними в допомозі і підтримати захист наших міст і громад від терору. Разом ми це точно зможемо,– закликав Зеленський.

Цьогоріч у заході беруть участь приблизно 10 тис. місцевих обранців і 500 представників преси. Крім того, передбачається участь президента Франції Еммануеля Макрона, прем'єр-міністра Елізабет Борн, сенаторів, депутатів і міністрів.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут

Новини

8 грудня 2022