Росія активно рекламує примусове всиновлення українських дітей – ISW

  • 08:05
  • 17.11.2022

Влада Росії почала неприховано рекламувати у ЗМІ примусове усиновлення українських дітей.

Інститут вивчення війни (ISW) зазначив, що в країні масово розповсджується так званий документальний фільм про вивезення і примусове всиновлення українських дітей у російські сім'ї.

За даними інституту, про це свідчить відзняті ролики за участю кількох українських дітей з Донбасу, які були усиновлені в російські сім'ї. У роликах також стверджується, що російські маріонеткові чиновники вивезли понад 150 тис. дітей з Донбасу лише у 2022 році.

Аналітики ISW нагадали, що «програми примусового усиновлення та депортації дітей під виглядом відпочинку та реабілітації, ймовірно, складають основу масової російської кампанії з депопуляції, що може становити порушення Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього і є більш широкими зусиллями з етнічної чистки».

Також аналітики вказали на той факт, що російський дитячий омбудсмен усіляко підтримує примусове вивезення українських дітей і всиновлення їх у РФ. Вона навіть сама всиновила дитину, вивезену з Маріуполя.

При цьому експерти зазначили, що російські посадові особи продовжують докладати зусиль на окупованих територіях для заміни колаборантів на російських чиновників, примусово переселяють мешканців та продовжують спроби інтегрувати з РФ окупованиі території.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

9 грудня 2022