У Польщі одночасно демонтують чотири пам’ятники радянській армії

  • 09:28
  • 27.10.2022
originalувкпиупекрп

У різних регіонах Польщі в четвер зранку одночасно розпочнеться демонтаж чотирьох пам’ятників, установлених на честь радянської армії.

Як інформує Укрінформ, в Інституту національної пам’яті Польщі (IPN) зазначили, що демонтаж відразу чотирьох пам’ятників відбуватиметься вперше в історії країни.

Процес транслюватиметься у прямому ефірі на сайті IPN та в соцмережах регіональних відділів Інституту, Початок - о 10:00 за київським часом.

Демонтаж пам’ятників червоноармійцям відбуватиметься в населених пунктах Глубчице і Бичина Опольського воєводства на південному заході Польщі, Боболіце Західнопоморського воєводства на північному заході країни та Сташув Свєнтокшиського воєводства на південному сході. 

Усі чотири пам’ятники «вдячності червоній армії» в цих населених пунктах було встановлено в 1945 році.

Нагадаємо, у березні голова ІPN Кароль Навроцький закликав органи місцевого самоврядування активізувати процес декомунізації й усунення з публічного простору назв та символів доби комунізму.

Останнім часом у Польщі було демонтовано декілька пам’ятників радянської доби, зокрема червоній армії та радянським генералам. В усіх випадках це викликало різкий протест російського посольства та МЗС РФ. 

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

5 грудня 2022