Суд Британії зняв заборону на арешт активів РФ на $50 млрд

  • 18:16
  • 26.10.2022
2778615

Високий суд Лондона скасував тимчасову заборону на виконання арбітражного рішення проти Росії у Великобританії на суму 50 млрд доларів на користь екс-акціонерів нафтового гіганта ЮКОС.

Про це повідомляє Reuters.

Арбітражний суд у Гаазі у 2014 році присудив трьом колишнім акціонерам близько 50 млрд доларів. Рішення Верховного суду Нідерландів від листопада 2021 року означає, що блокування має бути зняте.

Hulley Enterprises Ltd, Yukos Universal Ltd та Veteran Petroleum Ltd хочуть домогтися виплати компенсації, яка зросла за рахунок відсотків по 2,8 млн доларів на день до 57 млрд доларів, у Великобританії, США та Нідерландах.

Цього місяця адвокати також заявили, що міжнародна реакція на вторгнення Росії в Україну «підвищує ймовірність... того, що Російська Федерація виведе активи» з Великобританії, а це означає, що суд має зняти заборону на виконання.

Нагадаємо, Верховний суд Нідерландів ухвалив рішення на користь Росії, зобов'язавши Апеляційний суд Амстердама повторно розглянути рішення про виплату Росією понад $50 млрд колишнім акціонерам ЮКОСу.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

5 грудня 2022