Підписано закон про націоналізацію системних банків в умовах війни

  • 17:21
  • 26.10.2022
2778616

Президент України Володимир Зеленський 26 жовтня підписав закон (№8069) щодо особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

За словами співавтора законопроекту, заступника голови фінансового комітету Ради Ярослава Железняка, закон набирає чинності через день після опублікування.

Нагадаємо, закон було ухвалено Радою 7 жовтня.

Документом передбачено, що націоналізація системно важливого банку відбуватиметься через процедуру віднесення банку до категорії неплатоспроможних, однак не вимагатиме докапіталізації з боку держави - продаж банку за 1 грн. проводитиметься незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку на день прийняття НБУ відповідного рішення.

Фонд не проводитиме зміну розміру статутного капіталу неплатоспроможного системно важливого банку, деномінацію акцій такого банку, у тому числі не проводитиме обмін грошових зобов'язань банку на акції додаткової емісії.

Як відомо, до переліку системно важливих банків внесено 14 фінустанов. Серед них - Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, УкрСиббанк, Райффайзен Банк.

Нагадаємо, за минулу добу ЗСУ знищили близько 480 окупантів. Всього з початку повномасштабної війни Росія втратила вже 68 900 своїх солдатів.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

26 листопада 2022
25 листопада 2022