Окупанти вкрали печатку Запорізької АЕС, вона вже недійсна — «Енергоатом»

  • 10:22
  • 07.10.2022

Учора, 6 жовтня, російські окупанти у межах спроби рейдерського захоплення Запорізької атомної електростанції викрали печатку підприємства, яка засвідчувала право підпису документів.

Про це повідомили в «Енергоатомі».

Відтак президент «Енергоатому», виконувач обовʼязків генерального директора ЗАЕС Петро Котін видав наказ про введення в дію нової печатки.

Паралельно з цим Котін своїм наказом визнав недійсною вкрадену печатку попереднього зразка, яку використовували до 5 жовтня 2022 року.

mediumyutl.jpeg

Уночі проти 11 вересня на Запорізькій АЕС зупинили останній робочий енергоблок №6, який до цього часу живив власні потреби станції. Тож усі блоки АЕС перевели у найбільш безпечний стан — холодний зупин. Зараз електроенергія, необхідна для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки на ЗАЕС, надходить ззовні на станцію від енергосистеми України.

На станції продовжують працювати українські фахівці, попри присутність представників «росатому» та російських окупантів. За ситуацією на ЗАЕС також спостерігають представники МАГАТЕ, які регулярно звітують про обстріли станції та напружену ситуацію.

Після оголошення про анексію захоплених земель України, зокрема і Запорізької області, аналітики припускали, що росія готується до «юридичного оформлення» захопленої ЗАЕС. Власне так і сталося: 5 жовтня президент росії володимир путін підписав «указ», у якому доручив передати ЗАЕС в управління рф.

​​​​​​​Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

5 грудня 2022