«Кухар путіна» євген пригожин зізнався, що володіє «ПВК Вагнера». Вона воює і в Україні

  • 11:12
  • 26.09.2022
42994627_401

Соратник президента рф володимира путіна, його «кухар» (прізвисько «кухар путіна» він отримав через те, що займається організацією кремлівських обідів– прим.) євген пригожин, який раніше публічно заперечував свій звʼязок із «Приватною військовою компанією Вагнера», вперше визнав, що створив компанію — у 2014 році.

Відповідну заяву 26 вересня оприлюднила його компанія «Конкорд» на своїй сторінці у «ВКонтакте».

Пригожин твердив, що спочатку їздив на полігони, де збиралися так звані «казачки», і намагався зібрати групу, яка б «поїхала та захистила росіян». Але згодом вирішив організувати таку групу сам.

«Кухар Путіна» твердить, що завдяки його бойовикам «корінним чином змінилася доля ЛНР та ДНР». 

«У 2014 році […] я, як і багато інших бізнесменів, їздив на полігони, де збиралися «козачки», і намагався смітити грошима, щоб набрати групу, яка поїде та захистить росіян. Але дуже швидко зрозумів, що з-поміж усіх цих «козачків» та інших воєнізованих товаришів – половина шахраїв, а половина тих, хто брав гроші, наймав добровольців і відправляв їх голими-босими на реальну смерть. Тоді я полетів на один із полігонів і зайнявся цим сам. Сам почистив стару зброю, сам розібрався з бронежилетами і знайшов фахівців, які змогли мені допомогти. З цього моменту, 1 травня 2014 року, і народилася група патріотів, яка згодом набула назву БТГ  «Вагнер». Винятково завдяки їхній відвазі та мужності стало можливим «звільнення луганського аеропорту» та багатьох інших територій, а також докорінно змінилася доля «лнр» та «днр», — заявив пригожин.

ПВК «Вагнер» – російський неофіційний військовий підрозділ. Цієї компанії нема на балансі військових відомств та в реєстрі юридичних осіб РФ. Але її бойовики брали участь в операціях РФ в Сирії та війні в Україні.

Пригожин неодноразово подавав в суд на тих, хто твердив, що він причетний до створення ПВК «Вагнер».

«Кухар Путіна» перебуває під санкціями США за діяльність «фабрики тролів» та російське втручання в президентські вибори в США.

Наприкінці липня 2022 року США оголосили нагороду в розмірі 10 мільйонів доларів за інформацію про Євгена Пригожина та «фабрику тролів». ЄС та Великобританія включили його до списків санкцій у 2020 році через діяльність ПВК «Вагнер» в Лівії. 

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

2 грудня 2022
1 грудня 2022